Çözüldü ASUS ROG STRIX RX 570 90 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Dostum şimdi sana gerekli olan bir undervolt ve bir fan ayarı, bunlar için MSI Afterburner gibi programlara gerek yok AMD sürücüsünden yapabiliyorsun, ikimizde aynı ekran kartını kullanıyoruz normalde bende undervolt olmadan 72 dereceyi geçmiyordu fakat güncelleme sonrası ısınmaya başlayınca undervolt ve fan ayarı yaptım ve şaşırtıcı bir şekilde bir performans artışıda aldım bu yüzden yeni güncellemeyle düzelen ısınmaya rağmen undervolt yapmaya devam ettim ve şu ana kadar bulduğum en sağlıklı ve stabil undervolt dosyasını buraya bırakıyorum:
son undervolt.xml - 4 KB
Ekran Asssıntısı.PNG

Ekran Alısssntısı.PNG

Bunu uyguladıktan sonra OCCT ile test edip 5 dakika içinde sorun çıkmadıysa iyi demektir eğer çıkarsa fotoğraftaki durumlarla ve voltajla bir tık oynayabilirsin, normalde aynı model ekran kartıyla çoğu kişi 69-72 FPS alırken bu ayarlamayla 77 FPS almayı başardım oldukça etkili ama bunu uygulamana rağmen hala daha ısınıyorsa sorun büyük ihtimal hava sirkülasyonu.
Aynı karta bende sahibim MSI AfterBurner değilde kartın kendi programı ASUS Gpu Tweak2 var hatta driver dvd'sinde bile mevcut.
Fan ayarlarımı bırakıyorum programı indirin ve yapın.
Kartta OC var mı? Standart değerler RAM 1300, Memory clock 7000.
Ekran Alıntısı.JPG

Sorunuz olursa yazın.

Kasa modeli nedir?

Ayrıca fan hızını yükseltmek nasıl bir işe yaramıyor? Fan mı hızlanmıyor yoksa hızlandığı halde bir etkisi mi olmuyor?
Fan hızlandığı halde etki etmiyor. Kasa linki bu; Everest rampage redsky midt atx kasa fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Everest rampage redsky kampanyalar ve uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al.
En son 1 asır önce termal macun yenilemiş olduğunu düşünüyorum. En son ne zaman termal macun yenilemiş?
Aldığından beri yenilenmemiş. Yani 1 yıldır.

Aynı karta bende sahibim MSI AfterBurner değilde kartın kendi programı ASUS Gpu Tweak2 var hatta driver dvd'sinde bile mevcut.
Fan ayarlarımı bırakıyorum programı indirin ve yapın.
Kartta OC var mı? Standart değerler RAM 1300, Memory clock 7000.
Eki Görüntüle 744386

Sorunuz olursa yazın.
Bu ekrana nasıl geleceğiz ?

Oraya sağ altta Advanced mode yazıyor basın sonra zaten ekran kartının çalışma değerlerini göreceksiniz.
User defineye basın fanın altındaki.
Bu arada nedense görsel yükleyemedim detaylı yazdım ama şuna görsel ile uğraşıyorum.

Peki Bunları Yaptıktan sonra Save Dedim Vede şu anlık Aktifmi Etmiş Oldum

Peki Bunları Yaptıktan sonra Save Dedim Vede şu anlık Aktifmi Etmiş Oldum
Bu yaptığımız x sıcaklıkta x fan hızı şöyle anlatayım zaten kartlarımızda 0db fan özelliği mevcut kendisi 50 derece altı diye hatırlıyorum fanı döndürtmüyor.
Benim yaptığım 70 derece sıcaklığa ulaşınca ekran kartı fanlarını fullesin, bu şekilde kullanıyorum ve sıcaklığım 60-61 bandında tabi OC yok OC yapsam 70-74 bandına çıkıyor.
Sorun kasada bir problemiz var aynı kasaya bende sahibim nedense görsel yükleyemedim bir türlü şuraya onla uğraşıyorum.
Zaten masaüstünde normal gezmede 30-32 derece boşta ve fanları döndürtmüyoruz 40 derece altında.

Geri
Yukarı