ASUS ROG STRIX RX 5700 XT alınır mı?

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Sorum başlıktaki gibi. Amazon'da güzel bir fiyata düştüğü için almayı planlıyorum. Tek korkum kronik vida sorunu. Yorumlara baktığımda yeni serilerde sorunu olmadığını, olsa bile teknik servisin ilgilediğini okudum. Sistemimi aşağıya bırakıyorum. Kullananlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

R5 3600.
MSI B450MA Pro.
2x8 3200 MHz RAM.
12V kanalından 576W güç verebilen PSU.
1080p 144Hz monitör.

Sorum başlıktaki gibi. Amazon'da güzel bir fiyata düştüğü için almayı planlıyorum. Tek korkum kronik vida sorunu. Yorumlara baktığımda yeni serilerde sorunu olmadığını, olsa bile teknik servisin ilgilediğini okudum. Sistemimi aşağıya bırakıyorum. Kullananlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

R5 3600.
MSI B450MA Pro.
2x8 3200 MHz RAM.
12V kanalından 576W güç verebilen PSU.
1080p 144Hz monitör.
Önermem. ASUS ve NVIDIA kanadında ne kadar ROG STRIX'de başarılı işler çıkarsa da AMD kanadında o kadar değil. Onun yerine biraz bekle RTX 3000 ya da RX 6000 serisi al.

Media Mark bu kartı 1000 TL daha pahalıya satıyor piyasasını bilmiyorum amma velakin eğer bu denli bir indirim var ise alınmalı. Siyah ekran sorunlarının çözümlerinden az çok anlıyorsan sorunsuz kullanma ihtimalin daha yüksek.
İyi bir PSU gerektirdiğini söyleyeyim. Trafo emen bir kart kendisi.

Alınır ama tavsiye etmem çünkü TDP değeri yüksek. 5700 kullanıyorum 150 watt harcıyor bu kart 225 watt. %50 fazla elektrik yakmasına rağmen verdiği performans çok az. Saatlerce oyun oynayan biriyseniz faturada farkını hissettirir.

Alınır ama tavsiye etmem çünkü TDP değeri yüksek. 5700 kullanıyorum 150 watt harcıyor bu kart 225 watt. %50 fazla elektrik yakmasına rağmen verdiği performans çok az. Saatlerce oyun oynayan biriyseniz faturada farkını hissettirir.
Performans neye göre az? FPS'ten bahsediyorsanız bu konuda RTX 2080'e kafa tuttuğu oyunlar var. Muadili 2070'i zaten FPS konusunda yanına yaklaştırmıyor.

Geri
Yukarı