ASUS ROG STRIX RX 6750 XT GPU'da coil whine sesi

ASUS ROG STRIX RX 6750 XT kartta Forza Horizon 4'te FPS'yi 55'e sabitleyince azalıyor lakin 55 FPS için bu karta bunca para vermeye değer mi üstadım? Hadi diyelim 100-120 FPS'de ses kesilsin biz de 100-120 FPS'ye sabitleyelim yine okeyim ama bu kadar düşük FPS'ler için bu kart değmez.
piyasada pek çok kartta varmış bu sorun öyle duydum internette karşıma 4000 serisinde bile çıktı umarım düzeltilir haklısınız o kadar para veriyoruz bide üstüne cızırtı dinliyoruz

İade veya değişim talep edin. Bir kere gözünüze battı.

Yazdım e-mail. İtopya.com'dan almıştım. sikayetvar.com'daki şikayetler pek iç açıcı değil. Müşteri memnuniyeti 0'a yakın. Kendi mesleğim avukat. Bir kere rica ettim. Düzgün şekilde muhatap almazlarsa zaten soluğu adlî makamlarda zevkle alacağım.

O kadar para veriyoruz, seve seve Cw'siz hâlini ASUS ile irtibat sağlayıp tarafıma verecekler.
Adlî süreç onları yoracaktır; paranın iadesi + ticarî faiz + tazminat.
Yazdık bakalım, nasıl atraksiyon alacaklar göreceğiz.

Yazdım e-mail. İtopya.com'dan almıştım. sikayetvar.com'daki şikayetler pek iç açıcı değil. Müşteri memnuniyeti 0'a yakın. Kendi mesleğim avukat. Bir kere rica ettim. Düzgün şekilde muhatap almazlarsa zaten soluğu adlî makamlarda zevkle alacağım.

O kadar para veriyoruz, seve seve Cw'siz hâlini ASUS ile irtibat sağlayıp tarafıma verecekler.

Ben ögrenci oldugum için ne yazikki ugraşamıyorum ama siz avukatsanız bu işin içinden çıkarsınız, umarım kolay bir süreç olur.

Bir de coil whine i ASUS yetkili servis sorun olarak görmüyor tüketici heyetinede danışın bu durumu.

Ben ögrenci oldugum için ne yazikki ugraşamıyorum ama siz avukatsanız bu işin içinden çıkarsınız, umarım kolay bir süreç olur.

Bir de coil whine i ASUS yetkili servis sorun olarak görmüyor tüketici heyetinede danışın bu durumu.

Onların sorun olarak görüp görmemesi mühim değil. Elbette kendi taraflarından baktıklarında sorun yok diyecekler. Lakin tüketiciye verilen hizmet ve sağlanan ürün açısından eşitlik ilkesi vardır kanunda. Misal her kartta coil whine varsa yani istisnasız her kartta, o zaman sorun yok deriz; lakin bazılarında olup bazılarında olmaması eşit hizmet ilkesine aykırılık teşkil eder. Daha önce başıma geldi ve tüketici hakem heyetinde kazandım. Dolayısıyla ayak diretmeleri ihtimalinde zararlı çıkacak olanlar onlar. Yani bu hususu ''tamamen şans ve ses olsa da performansa ve kartın sağlığına etki etmez'' seviyesine indirmek mümkün değil. O kadar para veriyoruz, tıslaya tıslaya bir kartın kasanın içinde olmasını hangi akıllı tüketici ister ki?

Tüketicinin makul olarak beklediği maddi, hukuki faydaları azaltan ürün ayıplıdır. 1 ay önce aldığım bilirkişi görüşü raporu coil whine’ın bir sorun olduğudur. Ha bu durumda ayıba da gerek duyulmadan 14 gün içinde cayma hakkı koşulsuz şartsız kullanılır. Kutusu açılmış olsa dahi. Böyle durumlarda firma iade almıyorsa ürünün canını okuyun. Sömüre sömüre kullanın. Zaten 6 ay sonra iade alacaklar ya da değişim yapacaklar. Ceremesini onlar çeksin. Öyle davranışa böyle davranış.

Tüketicinin makul olarak beklediği maddi, hukuki faydaları azaltan ürün ayıplıdır. 1 ay önce aldığım bilirkişi görüşü raporu coil Whine'ın bir sorun olduğudur. Ha bu durumda ayıba da gerek duyulmadan 14 gün içinde cayma hakkı koşulsuz şartsız kullanılır. Kutusu açılmış olsa dahi. Böyle durumlarda firma iade almıyorsa ürünün canını okuyun. Sömüre sömüre kullanın. Zaten 6 ay sonra iade alacaklar ya da değişim yapacaklar. Ceremesini onlar çeksin. Öyle davranışa böyle davranış.

Kesinlikle. Dedim zaten şimdi almazsanız, ileride alacaksınız ve ben ürünü haşat etmiş olacağım. Şimdi alın daha az haşat edilmiş hâlini dedim. Aklın yolu bir. Kendileri bilirler.

Kesinlikle. Dedim zaten şimdi almazsanız, ileride alacaksınız ve ben ürünü haşat etmiş olacağım. Şimdi alın daha az haşat edilmiş hâlini dedim. Aklın yolu bir. Kendileri bilirler.
Valla önceden firmaya yazar uzun süre uğraşırdım. Son 1-2 yıldır hiç iletişime geçmiyorum bile. E devletten başvuruyorum tüketici hakem heyetine onlar uğraşsın bana ne. İletişime geçsem ne olacak ki yok kutusu açıldı yok servise gönderelim cart curt. Ben uğraşacağıma onlar uğraşsınlar.

Vallahi önceden firmaya yazar uzun süre uğraşırdım. Son 1-2 yıldır hiç iletişime geçmiyorum bile. e-Devlet'ten başvuruyorum tüketici hakem heyetine onlar uğraşsın bana ne. İletişime geçsem ne olacak ki yok kutusu açıldı yok servise gönderelim cart curt. Ben uğraşacağıma onlar uğraşsınlar.

Haklısınız. Ben sadece süreç uzamadan belki kurumsal kimliklerine! Uygun hareket edip hemen kartı değiştirirler diye sadece usûlen yazdım.

Daha önce başıma gelen bir olayda, ekran kartındaki cw sesinden dolayı 1 kere değişim yaptılar, lakin ses geçmedi. 2.kez değişim istediğimde stok vs. yok diye bahane ürettiler (belki gerçektir, lakin beni ilgilendirmez). Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum. 1 ay sonra kendileri beni arayıp kartı yollamak istediler; daha henüz heyetten karar bile çıkmamıştı.

İllâ haklarımızı adlî makamlar önünde devlet gücüyle kullanmamız mı gerekiyor...

Haklısınız. Ben sadece süreç uzamadan belki kurumsal kimliklerine! Uygun hareket edip hemen kartı değiştirirler diye sadece usûlen yazdım.

Daha önce başıma gelen bir olayda, ekran kartındaki cw sesinden dolayı 1 kere değişim yaptılar, lakin ses geçmedi. 2.kez değişim istediğimde stok vs. yok diye bahane ürettiler (belki gerçektir, lakin beni ilgilendirmez). Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum. 1 ay sonra kendileri beni arayıp kartı yollamak istediler; daha henüz heyetten karar bile çıkmamıştı.

İllâ haklarımızı adlî makamlar önünde devlet gücüyle kullanmamız mı gerekiyor...

Maalesef devlet gücü şart sanırım.

Geri
Yukarı