Çözüldü ASUS ROG STRIX RX 6800XT'de görüntü gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIREBREAKER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Uçurumun kenarında
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 1 hafta öncesine kadar satın almış olduğum ROG STRIX RX 6800XT ekran kartımda sürekli ekran gidip geliyor ardından tüm uygulamalar siyah bir hale bürünüyor. Oyunlarda GPU'da bir kayıp söz konusu değil. PSU RM850X ve kabloları kontrol ettim WHQL kurdum ama sorun hala devam ediyor. VRAM testi de gerçekleştirdim en ağır oyunları 4K'da açtım GPU'da bir problem çözemedim. Sadece ana ekran değil 2. monitörde gidiyor ve ardından dediğim gibi uygulamalar siyah bir arka plana bürünüyor.

Tekrardan PSU'yu denemek maksatlı OCCT testine soktum onda da bir problem çıkmadı. Yardımcı olun lütfen. Teşekkürler.

Çözüm
Sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşabilir misiniz? Format vs. yöntemlerle mi çözdünüz?

Öncelikle AMD ile iletişime geçtim bana mail üzerinden 22.Q3 nolu AMD sürücüsünü gönderdi.
Ardından önceki adrenalin sürücüsüyle çakışan bir Windows programı olabileceğini ifade etti ben de hata tekrar ederken Görev Yöneticisi üzerinden sorunun tam olarak neden kaynakladığını araştırmaya başladım. Sorun Windows Filmler ve TV'nin sürücüyle çakışıp hataya düşürmesiymiş. Ardından AMD'nin bana yolladığı sürücüyü kurdum ve sorun çözüldü. Konuda belirttiğim gibi kartın performansında hiçbir problem yok. Encode Decode'da normal şekilde format dahi atmadım bilgisayara, sadece denileni yaptım.
Sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşabilir misiniz? Format vs. yöntemlerle mi çözdünüz?

Öncelikle AMD ile iletişime geçtim bana mail üzerinden 22.Q3 nolu AMD sürücüsünü gönderdi.
Ardından önceki adrenalin sürücüsüyle çakışan bir Windows programı olabileceğini ifade etti ben de hata tekrar ederken Görev Yöneticisi üzerinden sorunun tam olarak neden kaynakladığını araştırmaya başladım. Sorun Windows Filmler ve TV'nin sürücüyle çakışıp hataya düşürmesiymiş. Ardından AMD'nin bana yolladığı sürücüyü kurdum ve sorun çözüldü. Konuda belirttiğim gibi kartın performansında hiçbir problem yok. Encode Decode'da normal şekilde format dahi atmadım bilgisayara, sadece denileni yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı