Asus ROG Strix RX580 Ekran Kartı Değişim Talebi

Bu durumda Penta, Tedarikçi firmadır. Sinerji'nin stokta olan ürünü vermemesinin nedenini de anlamış değilim. 400 TL'lik fark için olsa gerek. İki hesap kullanmayın, Sosyal'den uzaklaştırılırsınız.
Mesela Vatan Bilgisayar firmasından bir ürün aldığım zaman arıza sebebiyle atıyorum Apple'dan bir ürün Apple tarafına gönderirim ve Apple bana değişim ve ya iade raporu gönderir. Daha sonra gidip Vatan'dan ürünün raporunu gösterince bana kendi stoklarından ürünün aynısını verir ya da talebim doğrultusunda para iadesi gerçekleştirir değil mi? Gidip bana Vatan demez ki bekleyin beyefendi tedarikçi olan firmanın stoklarında var ise bize gönderecekler ve daha sonra size ürününüzü vereceğiz. Bunu demezler, direk değişimi kendi stoklarından yaparlar. Sonuçta Vatan'da bir alıcı konumunda bana sattığı zaman satıcı konumundadır. Eğer bana sattığı ürünün değişim raporuyla gidiyorsam Vatan'a, Vatan bana o ürünü değiştirir. Daha sonra satıcı konumundaki olan Vatan alıcı konumuna geçip tedarik sağladığı firmaya gider ve benim Vatan'a vermiş olduğum raporu tedarikçisine gönderir ve aynı ürünü tedarikçisinden alırlar. Gidip de aradan çekilip tedarikçi firmasıyla beni yüz yüze bırakmak doğru mudur? Şöyle ki eğer stoklarında olmasa kabulüm olan bekleme sürecine girerim çünkü stoklarında yok ve tedarikçi firmadan bu ürünün gelmesi gerekmektedir. Sinerji'de bu da yok. Stokta olanı vermiyor. Deliriyorum ve yarın ilk işim o ürünü bana temin etmelerini sağlamak olacak. Buradan da diğer kullanıcılar için de bilgi sağlanmıştır. Sinerji ile arada kaldığım konu inşallah başkalarının da görmesi ve duruma göre yol çizmesini başarırlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı