MSI RX580 Armor vs ASUS RX580 ROG STRIX

Bravewolf

Centipat
Daha fazla  
MSI RX580 Armor ekran kartı ile ASUS RX580 ROG STRIX ekran kartı arasında kaldım. Araştırmalarım neticesinde ASUS RX580 ROG STRIX FPS olarak birkaç derece üstün görünüyor. Ayrıca MSI RX580 Armor 2 adet fan varken ASUS RX580 ROG STRIX 3 adet fan var. Bu durumda ASUS RX580 ROG STRIX daha fazla soğutma sistemi sağlamakta gibi. Sizce arasındaki olumlu ve olumsuz durumlar nelerdir? Arasındaki farklar nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI RX580 Armor ekran kartı ile ASUS RX580 ROG STRIX ekran kartı arasında kaldım. Araştırmalarım neticesinde ASUS RX580 ROG STRIX FPS olarak birkaç derece üstün görünüyor. Ayrıca MSI RX580 Armor 2 adet fan varken ASUS RX580 ROG STRIX 3 adet fan var. Bu durumda ASUS RX580 ROG STRIX daha fazla soğutma sistemi sağlamakta gibi. Sizce arasındaki olumlu ve olumsuz durumlar nelerdir? Arasındaki farklar nedir?
Valla benim eski bilgisayarımda rx 470 vardı msi modeli msi alma asus soğutmada iyi yani rx modellerinde iyi

Armor modelleri genellikle oyunlarda 75-76 dereceye kadar çıkabiliyor, Rog strix ise genellikle 66-64 derecelerde geziniyor yani aşağı yukarı 10 derecelik bir fark var iki model arasında.

Aralarında ne kadar bir fiyat farkı var ? Eğer çok büyük fark yoksa ASUS tercih etmenizi öneririm. Strix modelleri genelde soğutması en başarılı kartlar arasında oluyor.

MSI Armor modelinin fanları göstermelik gibi. ROG Strix eziyor. Coil whine gibi sorunlar olabiliyor ROG Strix modelinde. Sapphire Nitro+ modeline bakabilirsiniz.

RX Armor modellerinin hepsinde ısınma sorunu var ,fakat aşırı fazlada diyemeyiz kasanızın sirkülasyonu iyiyse ısınma problemi yaşamazsınız eğer yaşarsanızda 12 mm fan taksanız 7 derece civarında soğumayı hissedersin ,biraz sesli bir model. Rog Strix modeline gelirsek soğutması harikadır en kötü kasada bile güzel performans verir ,RGB ledleri kasanızda dik ekran kartı desteği varsa çok hoş durur ,asla sesini hissetmezsiniz. Tek farkları soğutma sistemi ve ışıklandırma diyebiliriz.

Kesinlikle Asus. Unutmamak lazım ki RX 580 2 yaşını doldurmuş bir ekran kartı modeli. Eğer bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz RX 590 modellerine yönelmenizi tavsiye ederim.

Armor modeli Strix'e göre daha fazla ısınıyor ve Strix daha yüksek frekansa sahip ayrıca Strix'in soğutması daha iyi olduğu için yüksek hızlarda uzun süre Kalabiliyor ama armor base clock'a Strix'e göre daha daha çabuk düşüyor.

Yorumlariniz için hepinize teşekkür ederim. Anladigim kadarıyla MSI RX580 ısınma problemi olduğu için soğutucu yetersiz geliyor. Bu yüzden ve performans acısından ASUS RX580 ROG STRIX öneriyorsunuz. Benim durumum ise 2 gün önce yeni sistem topladım. MSI RX580 ARMOR 8GB vatan internet sitesinden indirimli aldim ve sistemi topladım. Yaklaşık 2 gün sonra ASUS RX580 ROG STRIX vatanda indirime girmiş fiyatlar hemen hemen aynı. Ben acaba diyorum aldığım MSI RX580 ARMOR 8GB internet alışverişi yaptığım için iade etsem ve yerine ASUS RX580 ROG STRIX alsam ?
Evet dediginiz gibi armor serisinin soğutması zayıf. Çünkü bugün test ettim. PUNG steam oyununda ultra ayarlarda yaklaşık 78 dereceye kadar yukseldi. Asus rog strix ekran karti olsa idi bu kadar yükselmezdi herhalde.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı