ASUS ROG STRIX RX580 ısınma sorunu

samet6060

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Benim ASUS RX580 ekran kartım var 3 fanlı. Oyun testlerine baktığım zaman YouTube'da 64 dereceyi geçtiğini görmedim, benim ekran kartım ise 70 dereceye çıktığı oluyor. Arkadaşımda da Sapphire RX570 ekran kartı var tek fanlı, onun sıcaklık değerleri benimkinden az. Normalde tam tersi olması lazım. Baktığım videolara göre neden bu kadar ısınıyor, yardımcı olabilir misiniz? Normalde 70 derece sıcaklık değeri normal bir değer ama bu ekran kartı için değil 64 65 dereceyi geçtiğini görmedim ekran kartına yapılan testlerde.

Öncelikle merhabalar. Benim ASUS RX580 ekran kartım var 3 fanlı. Oyun testlerine baktığım zaman YouTube'da 64 dereceyi geçtiğini görmedim, benim ekran kartım ise 70 dereceye çıktığı oluyor. Arkadaşımda da Sapphire RX570 ekran kartı var tek fanlı, onun sıcaklık değerleri benimkinden az. Normalde tam tersi olması lazım. Baktığım videolara göre neden bu kadar ısınıyor, yardımcı olabilir misiniz? Normalde 70 derece sıcaklık değeri normal bir değer ama bu ekran kartı için değil 64 65 dereceyi geçtiğini görmedim ekran kartına yapılan testlerde.
aynı sorun bende de 1080ti da var phanteks p350x kullanıyordum 3 fan takmıştım 78 dereceyi görüyodu oyunlarda thermal macun falan hep en iyisini aldım yine derdime derman olmadı en son gittim kasayı değiştim corsair 680x aldım 6 fan var şuan yine aynı derecede çalışıyor fanlar da en kaliteli fanlardan tt riing trio yani bence garantisi varsa garantiye yollayın bide oc yapmadığınızdan emin olun zaman geçtikçe ısı değerleriniz daha da artacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı