ASUS ROG STRIX Scar 15 vs MSI GP66 Leopard vs ASUS ROG STRIX G15

Bütçe
Max 45k

Deniz6178

Picopat
Daha fazla  
Daha önce Monster'la tanışma fırsatım oldu abim sayesinde ve cidden çok kötü bir deneyim yaşadık bilgisayarın para iadesi için tüketici hakem heyetine gitmesi gerekecek gibi. Bu yüzden Monster bir seçenek değil. ASUS ve MSI seçenekleri var MSI için olan ürün bu linkteki ürün eğer ben alana kadar kalırsa haziran gibi alacağım büyük ihtimalle.

MSI GP66 Leopard 11UH-406xtr dizüstü bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz Core i7-11800h, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX3080 8 GB, dos, siyah MSI GP66 LEOPARD 11UH-406XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz Core I7-11800H, 32GB RAM, 1TB SSD, RTX3080 8GB, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Spor ve Outdoor
ASUS için de düşündüğüm bu linkte ASUS Rog Strix Scar 15 15g533qs - Amd Ryzen 9 5900hx 15.6" Fhd 300hz 32gb 1tb Ssd,nvıdıa Rtx 3080 16 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL PC'dekiler için ekran görüntüsü ekledim.

Screenshot_2022-04-18-01-11-43-432_trendyol.com.jpg

ASUS Rog Strix G15 G513qr-hf217 Ryzen 9 5900hx 16gb Ram 1tb Ssd 8gb Rtx3070 15.6 Fhd 300hz Freedos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
ASUS için bir diğer seçenekte bu. İşlemcileri sanırım iki ASUS modelinde de aynı.

Bu bütçe için önerilecek Monster modeli de yok zaten. Bu modele bakabilirsiniz 16 GB VRAM'li 3080 bulunuyor.

HP alınır mı hiç emin olamıyorum yani abimin PC olayından sonra korkuyorum şu an almaya ne alacağımı da çok iyi seçmem lazım. Ama HP tasarım olarak da ekran kartının özellikleri olarak da iyi duruyor.
Bu bütçe için önerilecek Monster modeli de yok zaten. Bu modele bakabilirsiniz 16 GB VRAM'li 3080 bulunuyor.

Bu arada attığım ASUS'un da ekran kartı hafızası 16 GB.

HP alınır mı hiç emin olamıyorum yani abimin PC olayından sonra korkuyorum şu an almaya ne alacağımı da çok iyi seçmem lazım. Ama HP tasarım olarak da ekran kartının özellikleri olarak da iyi duruyor.

Bu arada attığım ASUS'un da ekran kartı hafızası 16 GB.
Satıcı tam kodu belirtmemiş ama FHD panele sahip Scar modelleri 8GB VRAM'e sahip, ayrıca 130W'lık 3080 var. HP'de 165W.

HP Pavilion ile bu seri bir değil arada kasa farkı var.

Satıcı tam kodu belirtmemiş ama FHD panele sahip Scar modelleri 8 GB VRAM'e sahip, ayrıca 130W'lık 3080 var. HP'de 165W.

HP Pavilion ile bu seri bir değil arada kasa farkı var.

Sağ olun HP'nin bu modelini de almayı düşünüyorum şu an hatta en önemli aday oldu sanırım.
Teknik servisi nasıl bir sıkıntı çıkmaz değil mi hiçbir tecrübem yok çünkü HP ile.

Sağ olun HP'nin bu modelini de almayı düşünüyorum şu an hatta en önemli aday oldu sanırım.
Teknik servisi nasıl bir sıkıntı çıkmaz değil mi hiçbir tecrübem yok çünkü HP ile.
Sıkıntı çıkarmaz diyemem, aynı şeyi diğer markaların teknik servisleri içinde söyleyemem açıkçası. Alternatif olarak bu modele bakabilirsiniz yeni stoklara geldi.
Pardon siz 3080 bakıyordunuz, karıştırmışım.

Sıkıntı çıkarmaz diyemem, aynı şeyi diğer markaların teknik servisleri içinde söyleyemem açıkçası. Alternatif olarak bu modele bakabilirsiniz yeni stoklara geldi.

Legion bakmıştım zaten hocam teşekkürler sanırım HP Omen'den yana kullanabilirim biraz daha araştırıp inşallah kalır ben alana kadar.
HP'nin 3070'li modelinin FPS testleri bile bayağı iyi geldi bana umarım bir sorun çıkartmaz cidden tasarım olarak da çok beğendim. Tekrardan sağ olun.

Hala başka 3080'li öneri varsa açığım ama sanırım benim bütçeme en mantıklısı HP gibi duruyor şu anda.
Arkadaşlar ilk olarak MSI'dan başlayalım ekran kartı 3080 140W kullanıyor ama 8 GB VRAM var. Asusa sorduğumda ise 3080 de 3070 de 115W kullanıyor ama 16 GB VRAM'e sahip. HP Omen ise 3080 16 GB VRAM sanırım 165W kullanıyordu adaptör 330W onu biliyorum ama sormayı unuttum ya da hatırlamıyorum kaç watt kullandığını. Omen'de sevmediğim şey SSD hızı çok düşük 2150 MB ikisi de ve en fazla 1TB destekliyor yani 512*2 ya da 1TB yapabiliyorsun ve bu çok saçma bence. Etkenler bu şekilde ne yapsam çok kararsız kalıyorum MSI desem VRAM düşük geliyor onun yerine 3070'li bir laptopta olur gibime geliyor. ASUS alsam çok düşük güç kullanıyor ve 3080 almam çok saçma gibi geliyor ASUS alacaksam. Omen de ise bu SSD işini hiç sevmedim. MSI başka benim bilmediğim iyi modeli varsa atabilirsiniz. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı