ASUS ROG STRIX Scar 16 nasıl?

Hayır hocam öyle bir şey yok. Ben ekleme yaptım mesela KC3000's 2TB ve 16 RAM daha yaptım. 16:10 da rahatsız etmiyor siyah ekran falan yok. Cıncık gibi cihaz kaba tabirle.

Çok sağ ol cidden şu an yüzüm güldü vallahi İtopya sitesine gidip masaüstü sistem baktım o kadar canım sıkıldı soğudum birden laptop işinden. İlaç gibi cevabın adamsın :) yanlış anlamazsan bana yardımcı olur musun SSD takviyesi yapacağım zaman? Cep numaranı verir misin buradan veya özelden yardım için.

Bu arada 64 RAM'e kadar desteği var diye biliyorum lakin sen 16 daha ekledim dedim 16-32-48 RAM'e çıkarmışsın bu tek kanal çift kanal olayını bozmuyor mu 16-32-64 diye yükseltilmesi şart değil mi?

Bu da güzel cihaz fakat 4070 önermem aynı kombinasyonda 4080'li alın.
4070 bu nesilde istenilen performans vermedi.

Harika cihaz tek eksisi 165 hz panel bu fiyata. Onun dışında bu da düşünülebilir, Asus Scar’da.

Ne gibi sıkıntılar hocam? Ben hiç yaşamadım.
Hocam ekran günde minimum 1 kere donma durumuna geçiyor. Kararma falan değil dikkatinizi çekerim. Yazılımsal bir sıkıntı var sanırım. Benimle beraber alan bir arkadaşım var onda da aynı sıkıntı oluyor. Ddu ile kaldırmayı denedik ancak ikimizde verim alamadık.

Çok sağ ol cidden şu an yüzüm güldü vallahi İtopya sitesine gidip masaüstü sistem baktım o kadar canım sıkıldı soğudum birden laptop işinden. İlaç gibi cevabın adamsın :) yanlış anlamazsan bana yardımcı olur musun SSD takviyesi yapacağım zaman? Cep numaranı verir misin buradan veya özelden yardım için.

Bu arada 64 RAM'e kadar desteği var diye biliyorum lakin sen 16 daha ekledim dedim 16-32-48 RAM'e çıkarmışsın bu tek kanal çift kanal olayını bozmuyor mu 16-32-64 diye yükseltilmesi şart değil mi?
Evet 64 desteği var ben 32 yaptım 16’idi çünkü. Forum kuralları gereği iletişim adresimizi paylaşamıyoruz.
Yardıma ihtiyacınız olursa burda konu açarsınız size yardımcı olmaya çalışırım.
Bilendenal.com’dan 2TB KC3000 yapıştır hocam alacağın cihaza.

Hocam ekran günde minimum 1 kere donma durumuna geçiyor. Kararma falan değil dikkatinizi çekerim. Yazılımsal bir sıkıntı var sanırım. Benimle beraber alan bir arkadaşım var onda da aynı sıkıntı oluyor. Ddu ile kaldırmayı denedik ancak ikimizde verim alamadık.
Hocam o durum genelde güncel nvidia sürücüsünden dolayı oluyor. Bunu ilk açtığım konuda detaylıca konuştuk. DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırın. 1 eski sürüm olan 528’i indirin keyfinize bakın.
İkinci durum; driverlar düzgün yüklenmemişse de oluyor. Windows 11 in laneti.
Benimde oluyordu, ilk çözümle hallettin.

Evet 64 desteği var ben 32 yaptım 16'idi çünkü. Forum kuralları gereği iletişim adresimizi paylaşamıyoruz.
Yardıma ihtiyacınız olursa burada konu açarsınız size yardımcı olmaya çalışırım.
Bilendenal.com'dan 2TB KC3000 yapıştır hocam alacağın cihaza.

Eyvallah buradan yardım isterim problem yok ama benim baktığım cihazda 32 GB RAM yazıyor ben mi yanlış bakıyorum yoksa senin cihaz 16 GB olan model mi?

Bios’da güncel olsun. Yeni BIOS’da yolda zaten az kaldı.

Eyvallah buradan yardım isterim problem yok ama benim baktığım cihazda 32 GB RAM yazıyor ben mi yanlış bakıyorum yoksa senin cihaz 16 GB olan model mi?
Benim cihaz STRIX G16, sizin baktığınız SCAR.
Arada fark var hocam fakat kasalar aynı.

Hocam o durum genelde güncel nvidia sürücüsünden dolayı oluyor. Bunu ilk açtığım konuda detaylıca konuştuk. DDU ile güvenli modda sürücüyü kaldırın. 1 eski sürüm olan 528’i indirin keyfinize bakın.
İkinci durum; driverlar düzgün yüklenmemişse de oluyor. Windows 11 in laneti.
Benimde oluyordu, ilk çözümle hallettin.
Teşekkürler hocam bu sorun hallolursa gerçekten dediğiniz kadar iyi cihaz, tasdikleyebiliriz.

Teşekkürler hocam bu sorun hallolursa gerçekten dediğiniz kadar iyi cihaz, tasdikleyebiliriz.
Donanımsal değil en azından bunu bilin. 👍

@Zenga son 10 sayfayı göz gezdirebilirsin.

Geri
Yukarı