ASUS ROG STRIX vs Lenovo Legion 5

Hocam RTX 3060'da 6 GB VRAM vardır, 4060'da ise 8 GB VRAM var. Bildiğiniz üzere oyundaki "Texture/Kaplama" ayarlarını yükseltmek için VRAM gerekir. O yüzden 4060 daha da yüksek performans veriyor. Yüksek-Ultra ayarlarda aralarında 15-20-25 FPS var.

Ama hocam, bu demek değildir ki 3060 size yetmez. Laptop alırken ekran kartı size lazım olanı almak her türlü daha mantıklıdır. Neler oynadığınızı falan çok yazmamışsınız sadece arada oynarım demişsiniz ama 3060 size hayli hayli yeter diye düşünüyorum. O yüzden öbür şeylerden kısmaya gerek yok. Siz 3060'ın testlerine falan da bir bakın isterseniz tabii.

Hocam Lenovo Slim 7'ye gelirsek, cihaz ince. O yüzden oyun sırasında ısındığını çok kez duydum. Kasası alüminyum, sağlamlğı hissiyati iyidir ama parmak izi bırakır sürekli, eğer rahatsız oluyorsanız falan söyleyim haberiniz olsun. Bu laptop daha çok iş ve yolculuk için tasarlanmış bir laptop. Çok ağır oyunları çok fazla oynamam zaten diyorsanız Slim 7 size göre olabilir, iş için-eğlence için güzel taşıması kolay bir laptop diye biliyorum çünkü.
Tamamdır teşekkür ederim ben de bir testlerine bakarım, belki uygun fiyatlı varsa tabi bakacağım Lenovo legion yüksek ekran kartları olması lazımdır

Bunlar uygun mudur?

Tamamdır teşekkür ederim ben de bir testlerine bakarım, belki uygun fiyatlı varsa tabii bakacağım Lenovo Legion yüksek ekran kartları olması lazımdır.

Bunlar uygun mudur?

Siyah olan bence iyidir hocam, hem Intel hem de rengi de siyah olduğundan (beyaz olanlarda klavyenin harfleri çok iyi gözükmüyor gibi bir şey vardı galiba).

Siyah olan bence iyidir hocam, hem Intel hem de rengi de siyah olduğundan (beyaz olanlarda klavyenin harfleri çok iyi gözükmüyor gibi bir şey vardı galiba).
Teşekkür ederim iyi günler

i7-11800H Peki bu işlemci iyi mi ? Ayrıntılı bilgi verir misiniz çok anlamıyorum işlemcilerdrn

i7-11800H Peki bu işlemci iyi mi? Ayrıntılı bilgi verir misiniz çok anlamıyorum işlemcilerdrn

Hocam kötü bir işlemci değil ama eğer gelecekte RAM'lerinizi DDR5'e yükseltmek isterseniz 11. nesil işlemcilerde mümkün olmuyor bu. 12 veya 13. nesil falan olsaydı tabii ki daha iyi olurdu işte hem yeni teknolojiler açısından hem de geleceğe yönelik olması bakımından ama bu işlemci de gayet yeterli.

Hocam kötü bir işlemci değil ama eğer gelecekte RAM'lerinizi DDR5'e yükseltmek isterseniz 11. nesil işlemcilerde mümkün olmuyor bu. 12 veya 13. nesil falan olsaydı tabii ki daha iyi olurdu işte hem yeni teknolojiler açısından hem de geleceğe yönelik olması bakımından ama bu işlemci de gayet yeterli.

Çok yükseltmeyi düşünmem. Ddr4 ile 5 in çok farkı var mı

Şu anlık yok diye biliyorum. Gelecekte oyunların DDR5'e göre optimize edileceğini söyleyenler var o yüzden önümüzdeki bir kaç yıldan sonra bence asıl etkilerini hissederiz ama şu anlık acayip bir FPS farkı yok.
Anladım zaten oyun çok önemli değil benim için hafta sonları 1 saatliğine Rockstar games oyunları oynarım

Geri
Yukarı