ASUS ROG STRIX vs Monster Abra A5 v18.1

Daha fazla  

Arkadaşlar sizce hangisi tercih edilmelidir?

Monster'ın işlemcisi daha iyi ama ben ASUS'u seçerdim.

Laptop alacaksan ASUS'tan yana kullan. Şahsi fikrim tercih etseydim marka olarak Gigabyte Aorus laptoplarını tercih ederdim ben ne kadar ASUS kullansam da. Monster'ı önermem. Fazla reklamı dönen bir markadan pek hayır gelmez.

Piyasa nasıl bilmiyorum ama araştırman sonucu bu iki modelden biri arasında kaldıysan bir dakika bile harcamadan Asus'u al geç derim. Ben TUF kullanıyorum ve fan sesi hariç problemim olmadı. Monster üst seri kullanan arkadaşımda ise cihazda anlamsız ses kartı sorunları yaşanmakta, gerek mikrofon sesi gerek yayın açtığında paylaştığı seste cızırtılar gibi donanımsal sıkıntılar yer alıyor ve marka olarak da bu ikiliyi aynı klasmana koymazdım. F/p olarak Monster önerilmekte ama şu attığın tablodan gördüğüm kadarıyla artık öyle bir avantaj da göremiyorum ben. Üstelik ram yükseltmesi de yapman gerekecek bu da zaten pahalı olan seçeneğe ekstra masraf demek. (maalesef artık 8GB yeterli değil)

Daha premium "görünümlü" bir cihaz dersen yine ROG derim fakat f/p olarak bakarsan bu atılan cihazda 3060 olduğu gözümden kaçmış. Her ne kadar aynı modelin alt versiyonlarını bir arkadaşımın deneyimi ve yorumları üzerine önermesem de günümüzde görünüş gibi şeylere takılmayıp limitli bütçemizle en iyi performansı nasıl alabilirizin cevabını aramalıyız. Sonuç olarak ROG'u da boşver 1K TL farka üst model grafik kartı kesinlikle tercih edilmeli benim fikrime göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı