ASUS ROG STRIX vs Monster Tulpar T7 v21.8

Bütçe
20k
Asus modeli için fazlasıyla inceleme videosu izledim hepsinde de değerler tatmin edici ama sonuçta bunlar teknolojik ürün ve belirli bir süreden sonra mecburen bakım istiyor. Tozlanma, macun vb. Daha önce Asus servisini kullanan biri varsa görüşlerini yazabilirse çok memnun olurum.

Arkadaşlar, öncelikle belirtmek isterim ki baktığım ilk kriter 17" ekran. Şu anda başlıkta da belirttiğim gibi iki model arasındayım ve iki markayı da daha önce kullanmadım. Laptopu satın almaktan çok servise de çok önem veriyorum çünkü daha önce başım ağrıdı. ASUS servisi hakkında neredeyse hiç iyi yorum okumadım ve bu beni bir hayli soğuttu. Monster tarafındaysa cihazın malzemesinin kalitesiz olması ve aşırı ısınma problemi olması ayrı bir sorun. İkisini de buraya ekliyorum. Sizin görüşünüz nedir?

Şu anda düşündüğüm şey ise ASUS alıp teknik servisini kullanmamak yani güvenilir bir bilgisayar servisine götürmek.

Bu ROG STRIX kasa. Plastik tamamen, kötü demiyorum ancak bu banda çıkmışken plastik alınmamalı. Monster'ın kasa magnezyum ve içindeki 3070 140W. ROG ise 130W ve MUX Switch olmaması bir eksi. 300Hz ekrana MUX şart. Sırf bu sebeplerden dolayı Monster diyorum.

Plastik kasadan o bütçelerde uzak durun arkadaşın dediği gibi. Isınacak anlamına gelmiyor ama bir tık sıcak çalışır plastik olmayan kasalara göre.

@Radeon RX 5500M
MUX ne oluyor?

Asus incelediğim videoların hiçbirinde 80 dereceyi geçtiğini görmedim hem 3070'in hem amd işlemcinin. Sıcaklık sorunu olduğunu pek sanmıyorum açıkçası

Geri
Yukarı