ASUS ROG STRIX vs Monster Tulpar T7 v21.8

Bütçe
20k
Cidden çok kararsız kaldım. 😕 Monster'a servis konusunda güveniyorum ama servislik sorunlar oluyor. Asus'ta ise bakım dışında servislik bi durum olacağını düşünmüyorum.

Monster dışındaki markalarda macun yenileme, temizlik gibi bakımlarda güncel ne ücretler isteniyor?

Bir de asus rog'da sıvı metal var, ondan dolayı ekstra pahalı bir bakımı oluyor mu?

Monster dışındaki markalarda macun yenileme, temizlik gibi bakımlarda güncel ne ücretler isteniyor?

Bir de asus rog'da sıvı metal var, ondan dolayı ekstra pahalı bir bakımı oluyor mu?
İşte tam da bilmek istediğim konu bu şuanda. Forumlardan anladığım kadarıyla Asus'un bakım diye bi hizmeti yok, yani fan temizliği termal macun yenilemiyor. Ben de gönderme taraftarı değilim açıkçası ama sıvı metal işi zorlaştırıyor. Herhangi bir bilgisayarcı sıvı metali uygulayabilir mi bilemiyorum.

Her ne kadar ASUS olsa da, 21.8 sorunsuz kasa diye biliyorum. Tulpar yazılı Abra kasalardan uzak durun sadece. Belirli Tulpar modelleri gayet iyi.

İşlemci olarak da Ryzen 9 5900hx, Intel i7 11800h'tan daha iyi sıralamaya sahip. O da beni Asus'a iten bir diğer sebepten. Monster'da intelden başka seçenek bulunmuyor.
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, bunu aldım. Satış fiyatı şuanda 23.629₺. Ben sipariş verdikten sonra 22.999 ₺'e düştü ama şimdi baktığımda tekrar eski fiyatında satılıyor. Driver ve güncelleştirmeler bittikten sonra incelemesini yapıp genel bi inceleme yazısı yazarım. Sorusu olan arkadaşlar olursa cevaplayabilirim.
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, bunu aldım. Satış fiyatı şuanda 23.629₺. Ben sipariş verdikten sonra 22.999 ₺'e düştü ama şimdi baktığımda tekrar eski fiyatında satılıyor. Driver ve güncelleştirmeler bittikten sonra incelemesini yapıp genel bi inceleme yazısı yazarım. Sorusu olan arkadaşlar olursa cevaplayabilirim.

Son düzenleme:
İşlemci olarak da Ryzen 9 5900hx, Intel i7 11800h'tan daha iyi sıralamaya sahip. O da beni Asus'a iten bir diğer sebepten. Monster'da intelden başka seçenek bulunmuyor.
Merhaba, bende sizin aldığınız cihazı almak istiyorum. Benimde kaygılarım var açıkçası öncelikle ısınma sorunu olup olmadığını merak ediyorum “ WASD “ tuşlarının olduğu alanda ısınma oluyor mu ? Malum oyun oynarken elimiz buranın üzerinde saatlerce duruyor. Ve siz inceleme yapıp yazarım demiştiniz. Genel olarak olumlu ve olumsuz yaşadıklarınızı paylaşırsanız çok mutlu olurum cevabınızı bekliyor olacağım teşekkürler.

Merhaba, bende sizin aldığınız cihazı almak istiyorum. Benimde kaygılarım var açıkçası öncelikle ısınma sorunu olup olmadığını merak ediyorum “ WASD “ tuşlarının olduğu alanda ısınma oluyor mu ? Malum oyun oynarken elimiz buranın üzerinde saatlerce duruyor. Ve siz inceleme yapıp yazarım demiştiniz. Genel olarak olumlu ve olumsuz yaşadıklarınızı paylaşırsanız çok mutlu olurum cevabınızı bekliyor olacağım teşekkürler.
Genel inceleme için şuan fazla oyun test edemedim ama genel sonuç ısınma sorunu yok. Snowrunner geçen yıl çıkan bir oyun ve bunun üzerinde ultra ayarlarda test ettim. Oyun içi performansı gayet akıcı ve güzel. Sıcaklık işlemci ve ekran kartında 80°yi geçtiğini görmedim. Fan çıkışları yan kısımlardan sıcak hava atıyor, arka kısımdan taze hava girişi oluyor. Klavye üzerinde bi sıcaklık hissetmedim ama bu fan çıkış kısımlarının yanlarında ısı hissedebiliyorsunuz. Yine de aşırı bir şey değil yani rahatsız etmiyor. Olumlu olarak şunları söyleyebilirim; daha önce de 17" kullandığım için belirli bir ağırlığı oluyor illaki ama bu cihaz oldukça hafif ve ekran tek elle bile oldukça rahat açılıyor. Hem menteşeler sağlam hem de ekran paneli hafif. Olumsuz görüşlerim; parmak izi bırakıyor, kirli bi görünüm oluşturuyor. Ben rahatsız olduğum için mikrofiber bezle siliyorum. Ayrıntılı yazıyı incelemeyi tamamladıktan sonra yazıcam ama başka merak ettiğiniz kısım varsa yanıtlayabilirim. Ayrıca yabancı bir inceleme videosu linki bırakıyorum. Detayları çok güzel şekilde işliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASUS ROG Strix Scar 15 (2021) Gaming Laptop, 15.6" 300Hz IPS Type FHD, NVIDIA GeForce RTX 3080, AMD Ryzen 9 5900HX, 16GB DDR4, 1TB SSD, Opti-Mechanical Per-Key RGB Keyboard, Windows 10, G533QS-DS96 - Newegg.com
Şuna da bakabilirsiniz rtx 3080 ve ryzen 9 var
Asus modeli için fazlasıyla inceleme videosu izledim hepsinde de değerler tatmin edici ama sonuçta bunlar teknolojik ürün ve belirli bir süreden sonra mecburen bakım istiyor. Tozlanma, macun vb. Daha önce Asus servisini kullanan biri varsa görüşlerini yazabilirse çok memnun olurum.
Servis konusundaysa asusun kendisi iyi ancak anlaştığı servisler kötü ve yetersiz benim deneyimlerime göre macun bakımı falan konusunda sorun olmaz ama arızalanırsa sıkıntı çıkarabiliyor servis

Cihazla ilgili genel incelememi ve görselleri açtığım konulardan ürün deneyimi kısmından bulabilirsiniz. Buraya da linkini bırakayım.

Geri
Yukarı