ASUS ROG STRIX X670E-A sisteme anakart önerisi

ASUS ROG STRIX X670E-A Gaming Wi-Fi AMD X670 soket AM5 DDR5 6400MHz(OC) ikinci bilgisayar için istiyorum alınır mı? Sorunu var mı?

@kino

Herhangi bir sorunu yoktur. Boot up süresi falan sorunluydu. BIOS güncellemeleriyle düzeltildi. Topladığım sistemde şu an bunu kullanıyorum.

Alınacağı fiyata bağlı, 15 bin civarı ise iyi değil. Bütçe aralığı verilirse daha iyi öneriler verebilirim.
şu an 14 bin tl bütçemde bu kadar anakart için

Herhangi bir sorunu yoktur. Boot up süresi falan sorunluydu. BIOS güncellemeleriyle düzeltildi. Topladığım sistemde şu an bunu kullanıyorum.
Anladım teşekkürler ram gskıll mi yoksa corsair mi alayım

15bin buna verileceğine, kesinlikle 800 daha eklenip e-F alınmalı bütçenizi geçmiyorsa ki geçiyormuş. PCI-e 5.0 için böyle bir anakarta gerek var mı o da tartışılır. B650 Carbon öneririm her türlü işinizi çok uzun yıllar görür.

Anladım teşekkürler RAM G.Skill mi yoksa Corsair mi alayım

G.Skill RAM öneririm. Daha önceki sistemimde Corsair kullanmıştım. Bellek modülleri çok Çin işi kaçıyor. Samsung bellekleri kullanmadığı RAM'lerde XMP profilleri düzgün çalışmıyordu. G.Skill materyal kalitesi olarak da çok iyi. Metal plaka bayağı sağlam.

15bin buna verileceğine, kesinlikle 800 daha eklenip e-F alınmalı bütçenizi geçmiyorsa ki geçiyormuş. PCI-e 5.0 için böyle bir anakarta gerek var mı o da tartışılır. B650 Carbon öneririm her türlü işinizi çok uzun yıllar görür.

PCI-e 5.0'a değer. Şu anki sistemimde PCI-e 5.0 SSD'lerle RAID yaparak kullanıyorum. Hem sunucu işlerinde hem veri işlemede hem de oyun açılışlarında tavan hızla çalışma sağlıyor. 2-3 bin TL fark verip X670E (X670'den bile daha iyi) almak çok daha iyi özellikle gelecek nesillere hitap eden bir sistem için.

Anladım teşekkürler ram gskıll mi yoksa corsair mi alayım
G.Skill RAM öneririm. Daha önceki sistemimde Corsair kullanmıştım. Bellek modülleri çok Çin işi kaçıyor. Samsung bellekleri kullanmadığı RAM'lerde XMP profilleri düzgün çalışmıyordu. G.Skill materyal kalitesi olarak da çok iyi. Metal plaka bayağı sağlam.

PCI-e 5.0'a değer. Şu anki sistemimde PCI-e 5.0 SSD'lerle RAID yaparak kullanıyorum. Hem sunucu işlerinde hem veri işlemede hem de oyun açılışlarında tavan hızla çalışma sağlıyor. 2-3 bin TL fark verip X670E (X670'den bile daha iyi) almak çok daha iyi özellikle gelecek nesillere hitap eden bir sistem için.
AMD Ryzen 7 7800X3D İşlemci
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti SUPER OC 16GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Beyaz Ekran Kartı
ASUS ROG STRIX X670E-A Gaming Wi-Fi AMD X670 soket AM5 DDR5 6400MHz(OC)
GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 RGB 6400Mhz CL32 DDR5 1.4V Beyaz Dual Kit Ram
ASUS TUF GAMING GT502 Tempered Glass Beyaz USB 3.2 Mid Tower Kasa
ASUS ROG LOKI SFX-L 750W Platinum GAMING TAM MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
CORSAIR iCUE H100i ELITE CAPELLIX BEYAZ 240mm RGB SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Böyle bir şey toplayacağım iyi mi

Anladım teşekkürler RAM G.Skill mi yoksa Corsair mi alayım

AMD Ryzen 7 7800x3D İşlemci
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti SUPER OC 16 GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Beyaz Ekran Kartı
ASUS ROG STRIX X670E-A Gaming Wi-Fi AMD X670 soket AM5 DDR5 6400MHz(OC)
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z5 RGB 6400MHz CL32 DDR5 1.4V Beyaz Dual Kit RAM
ASUS TUF Gaming GT502 Tempered Glass Beyaz USB 3.2 Mid Tower Kasa
ASUS ROG LOKI SFX-L 750W Platinum Gaming TAM MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
Corsair iCUE H100i Elite Capellix BEYAZ 240mm RGB SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Böyle bir şey toplayacağım iyi mi?

İşlemciyi soğutmak için kullanacağınız sıvı soğutma yetersiz gelecek. Ben 360 mm sıvı soğutma kullanıyorum buna rağmen yoğun işlemlerde işlemci 80 derecelerin üstüne çıkıyor. İşlemcinin üzerinde 120W yazmasına bakmayın. Tam güçte 180W'a yakın kullanıyor.
Ayrıca rekabetçi oyunlar için sisteminiz iyi durumda fakat hikaye tabanlı oyunlar için ekran kartı+PSU bu sistem için düşük kalıyor. Bende bile ekran kartı yetersiz geldiğini hissettiğim için yakın zamanda RTX 4090'a geçiş yapmayı düşünüyorum. Eğer ki bütçenizi zorlayabiliyorsanız olabildiğince top segment yapıştırın ekran kartını. Bütçenizi zorlamak istemiyorsanız bu şekilde kalabilir.
Diğer bileşenleriniz ve kasa gayet güzel görünüyor. Bir de PCI-e 5.0 SSD yapıştırırsanız süper olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı