ASUS ROG STRIX XG249cm 6.599 TL

Yer
İstanbul
Daha fazla  

Edit: Arkadaşlar yeni ürün olduğu için tanıtım fiyatı üzerinden çıkış yapılmış. Fiyatta yanlışlık yokmuş. (Mesajı düzenliyorum.)
Düşük bütçe ROG monitör arayanlar ilgilenebilir.
Bende biraz monitörü araştıracağım. Aramıza yeni bir monitör katıldı. Hadi hayırlısı.

Son düzenleme:

Gaming.gen büyük bir hata yapmış. Almaya çalışalım bakalım neler olacak.
Aynı cihaz itopyada da aynı fiyat değil mi yoksa ben mi yanlış görüyorum ?

Bu fiyata kaçırılmamalı diye düşünüyorum ben. Eğer ki gerçekten indirim ise alacaklara hayırlı olsun kaçırmasınlar.

Gaming.gen büyük bir hata yapmış. Almaya çalışalım bakalım neler olacak.

Arkadaşlar bir makalede böyle bir yazı buldum.

Ayrıca DisplayHDR’ın yaratıcısı VESA’nın paneldeki 400 nit (cd/m2) parlaklıktan HDR’nin fark edilir hale geldiğini belirlediğini göreceğiz. Yani HDR olduğunu iddia eden ve parlaklıkları bu rakamın altında olan monitörler, kullanıcılara sadece yalan satacak. HDR için ne 200 ne de 350 nit yeterli değil, bu yüzden monitör alırken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Ve bu monitör 350nit parlaklık veriyor o zaman hdr özelliğini gerçek anlamda kullanamıyorsun.

Neden hata yapmış ki? Böyle bir üründe var ASUS'un. Neredeyse aynılar.
Asus vg259qm hem boyut farkı var hem de hdr 400 display ve 400 nit parlaklığı var yani hdr özelliğini gerçek anlamda veriyor.

Arkadaşlar bir makalede böyle bir yazı buldum.

Ayrıca DisplayHDR’ın yaratıcısı VESA’nın paneldeki 400 nit (cd/m2) parlaklıktan HDR’nin fark edilir hale geldiğini belirlediğini göreceğiz. Yani HDR olduğunu iddia eden ve parlaklıkları bu rakamın altında olan monitörler, kullanıcılara sadece yalan satacak. HDR için ne 200 ne de 350 nit yeterli değil, bu yüzden monitör alırken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Ve bu monitör 350nit parlaklık veriyor o zaman hdr özelliğini gerçek anlamda kullanamıyorsun.

Asus vg259qm hem boyut farkı var hem de hdr 400 display ve 400 nit parlaklığı var yani hdr özelliğini gerçek anlamda veriyor.
Bu neredeyse tum "HDR" monitorlerde gecerli. Bunu herkes yaziyor zaten.

Geri
Yukarı