ASUS ROG ZEPHYRUS G14 28.000 TL'ye alınır mı?

RTX 3060'ın gerisinde kalıyor performans olarak. Ancak güç tüketimi daha düşük olduğundan daha az ısınır.
Peki sizce 4 yıl götürür mü? Sormayı unuttum bu arada, Asus teknik servisi en sonunda ürünü düzeltip veya yenisini gönderiyorlar mı yoksa ürünü yine hasarlı mı alıyorsunuz?

Peki sizce 4 yıl götürür mü? Sormayı unuttum bu arada, Asus teknik servisi en sonunda ürünü düzeltip veya yenisini gönderiyorlar mı yoksa ürünü yine hasarlı mı alıyorsunuz?
Kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum, eğer aldığınız üründe ilk 6 ay içinde bir problem çıkar ve iade/değişim isterseniz DOA kapsamında direkt iade/değişim veriyorlar. Ancak Türkiye'de kur sabit olmadığı için fiyatlar sürekli artıyor. Eğer değişimde stokta yoksa mecbur para iadesi alacaksınız ve geçen haftaki laptoplar bile bugüne kıyasla daha ucuzdu. Bunu hesaba katın. İade/değişim verme konusunda cömertler. Zaten vermek zorundalar ilk 6 ay içinde, tabii siz istediğiniz sürece.

Onun dışında teknisyen kalitesi cidden çok düşük. Stajyerler çalışıyor orada bazen. Ufak tefek işleri onlara yaptırıyorlar muhtemelen. Bir de 1 günlük iş olsa bile ürününüz genelde 7-8 günden erken gelmiyor.

Ayrıca 4 yıl götürür mü bilemem. Çok kaliteli bir laptop bile alsanız ilk yılda bozulabilir. Teknoloji biraz şans işidir. Fakat ROG Zephyrus'ta kullanılan malzemeler sağlamdır, 4 yıldan fazla dayanacağını düşünüyorum. Belki ufak tefek sorunlar çıkarabilir (fan sorunu vb.) ki bunlar önemli değil, hâlledilir. Ama 4 yılda çöp olacağına ihtimal vermem. Gene de kullanım durumuna ve biraz da şansa bakar bu.

@Power Supply Unit ceveabınız içim teşekkür ederim. 4 yıl götürürmü sorumu galiba yanlış anladınız, R7 6800HS ile RX6700 ekran kartı 4 yıl götürürmü onu sormuştum ama teknik servis ve malzeme kalitesi ile ilgili detayları ögrenmiş oldum, tekrar teşekkür ederim. Düzenleme: NFS Heat, FH4, Valorant, CS:GO, RDR 2 gibi oyunlar oynayacağım sizce performansı beklentileri karşılar mı yoksa daha iyileri bu fiyata var mı?

Son düzenleme:
@Power Supply Unit ceveabınız içim teşekkür ederim. 4 yıl götürürmü sorumu galiba yanlış anladınız, R7 6800HS ile RX6700 ekran kartı 4 yıl götürürmü onu sormuştum ama teknik servis ve malzeme kalitesi ile ilgili detayları ögrenmiş oldum, tekrar teşekkür ederim. Düzenleme: NFS Heat, FH4, Valorant, CS:GO, RDR 2 gibi oyunlar oynayacağım sizce performansı beklentileri karşılar mı yoksa daha iyileri bu fiyata var mı?
Bahsettiğiniz oyunların altından rahat kalkar. RDR 2'yi orta-yüksek ayarlarda akıcı şekilde oynatır. 4 yıl götürür tabii ki. GTX 1060 7 yıl önce çıkmış bir kart ve bugün çıkan her oyunu oynatabiliyor hâlâ. İleride ayar kıstırır, bu oyuna da bağlı.

Bahsettiğiniz oyunların altından rahat kalkar. RDR 2'yi orta-yüksek ayarlarda akıcı şekilde oynatır. 4 yıl götürür tabii ki. GTX 1060 7 yıl önce çıkmış bir kart ve bugün çıkan her oyunu oynatabiliyor hâlâ. İleride ayar kıstırır, bu oyuna da bağlı.

Peki sizce FSR teknolojisi görüntüyü ne kadar bozar? Bildiğim kadarıyla içinde tensör çekirdeği yok ve bu yüzden sadece yazılım destekli bir şey. Peki bu fiyata 140W RTX 3060 bulunur mu? Ben ekran kartı watt'ına nereden bakıldığını bilmiyorum çünkü.

Peki sizce FSR teknolojisi görüntüyü ne kadar bozar? Bildiğim kadarıyla içinde tensör çekirdeği yok ve bu yüzden sadece yazılım destekli bir şey. Peki bu fiyata 140W RTX 3060 bulunur mu? Ben ekran kartı watt'ına nereden bakıldığını bilmiyorum çünkü.
O fiyata Asus TUF A15 model var. RTX 4060 var içinde. Ancak fiyatı 33 bin idi en son. FSR görüntüyü bozar mı bilmiyorum hiç kullanmadım ama DLSS bile bozuyor.

Değer ya zaten 16 GB DDR5 yeter.

Bir bilgisayar alırken sadece RAM'emi bakıyorsunuz?

O fiyata ASUS TUF A15 model var. RTX 4060 var içinde. Ancak fiyatı 33 bin idi en son. FSR görüntüyü bozar mı bilmiyorum hiç kullanmadım ama DLSS bile bozuyor.

RTX 40 serisinden olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum, watt limitörleri yüzünden 4050,4060 ve 4070 modelleri asla tam performansta çalışmıyor. Hatta öyleki 140W değerindeki 4050 modeli 90W ile aynı. Peki bu fiyata 140W RTX 3060 bulmak mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı