ASUS ROG Zephyrus G14 RTX 3050 alınır mı?

Hiç masaüstü kullanmamış arkadaşım, Desktop CPU'lar max ortalama 70 derece görür zorlasan, sıvı soğutma ile 60 olur ortalama. Laptop'ta neresi komik 90 derece olmasının ? Zaten anakartlar genellikle CPU 100 derece üstünü gördüğünde kapatıyor.
Forumu biraz irdelersen bol bol Ryzen islemcim 90 dereceye ulasiyor konusu bulabilirsin. Arastirma kulturun olsaydi zaten biliyor olurdun.

Forumu biraz irdelersen bol bol Ryzen islemcim 90 dereceye ulasiyor konusu bulabilirsin. Arastirma kulturun olsaydi zaten biliyor olurdun.
Nasıl bir soğutma kullanıyor ? Üstelik "ortalama sıcaklık" dedim, araştırma kültürünü ve artı olarak okuma kültürünü sana devrediyorum, bundan yoksun olanlar faydalanmalı öncelikli olarak.

Bütün çekirdekleri 100% olarak kullanıp "buyur 90" demen sence mantıklı mı ? Hangi oyun bütün çekirdekleri 100% de kullanıyor ? Ve zaten dediğim gibi "ortalama bir sıcaklık" olarak 90 olamaz.

Nasıl bir soğutma kullanıyor? Üstelik "ortalama sıcaklık" dedim, araştırma kültürünü ve artı olarak okuma kültürünü sana devrediyorum, bundan yoksun olanlar faydalanmalı öncelikli olarak.

Bütün çekirdekleri 100% olarak kullanıp "buyur 90" demen sence mantıklı mı? Hangi oyun bütün çekirdekleri 100% de kullanıyor? Ve zaten dediğim gibi "ortalama bir sıcaklık" olarak 90 olamaz.

Ne oyunundan bahsediyorsun arkadasim sen, bilgisayarlarin tek kullanim alani oyunlar mi? Islemciyi %100 oranda kullanmayacaksan neden aliyorsun basta. Ryzen islemciler bal gibi de 90lari goruyor anlayacagin internette milyon tane ornegi var. Zaten AMD calisani kendisi soyledi bunlarin Ryzen islemciler icin normal sicakliklar oldugunu. Arastirma yetenegi kimde yokmus daha iyi anlamis olduk.

Ne oyunundan bahsediyorsun arkadasim sen, bilgisayarlarin tek kullanim alani oyunlar mi?
Tepkim senin gta 5 için tepkineydi.

Ryzen islemciler bal gibi de 90lari goruyor anlayacagin internette milyon tane ornegi var.
Hadi be, ciddi olamazsın ! Ben sanıyordum ki CPU lar buzdolabı altında çalışıp kendilerini serin tutuyorlar (!) Git kendi mesajlarını oku önce, 100% kullanımda bilmem kaç dakikalık derleme ya da test yaparsan o sonuca intel de ulaşır hatta AMD'den daha rahat ulaşır. Hala bunun nasıl bir soğutma ile olduğunu da söylemedin bu arada, PoC amaçlı CPU ların ne kadar dereceye çıkacağını hesaplamak için dandik bir soğutucu takıp ta test edebilirsin bunu.

Son düzenleme:
Tepkim senin gta 5 için tepkineydi.

Hadi be, ciddi olamazsın ! Ben sanıyordum ki CPU lar buzdolabı altında çalışıp kendilerini serin tutuyorlar (!) Git kendi mesajlarını oku önce, 100% kullanımda bilmem kaç dakikalık derleme ya da test yaparsan o sonuca intel de ulaşır hatta AMD'den daha rahat ulaşır. Hala bunun nasıl bir soğutma ile olduğunu da söylemedin bu arada, PoC amaçlı CPU ların ne kadar dereceye çıkacağını hesaplamak için dandik bir soğutucu takıp ta test edebilirsin bunu.
Ne fark eder hangi sogutmaymis, bilgisayarlarin belirli standart sogutma yontemleri var ve AMD kendisi soyluyor bu islemciler icin 95C gibi sicakliklarin tipik, siradan seyler oldugunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne fark eder hangi sogutmaymis, bilgisayarlarin belirli standart sogutma yontemleri var ve AMD kendisi soyluyor bu islemciler icin 95C gibi sicakliklarin tipik, siradan seyler oldugunu. Cevabini aldiysan kapa ceneni ve defol.
1) Hangi soğutma önemsiz ise hepimiz kendi CPU'larımızı gömelim.
2) Sen kimsin ki bana konudan gitmemi istiyorsun birde müstehcen tavırla ? Sen moderatör müsün yoksa admin misin ? Hiçbir ünvan göremiyorum.

Merhaba. Ürün 1.6kg ve 14inç. Daha önce başka laptop kullanmadığım için 15.6'ya göre kıyaslama yapamayacağım(daha önce konsol oyuncusuydum hep 24inç monitörde oynadım o halde 14inç hiç sırıtmadı) ancak ürünün kompakt oluşu en favori özelliği benim için. Film, dizi, canlı spor müsabakaları izlemekte keyifli. Altı açık bir laptop standı aldım 100TL'ye ve sıcaklıklarımı 5-6 derece düşürdü. Ürünün ince olduğunu da ekleyerek Forza Horizon 5'te CPU 70, GPU 73 derecelerde.
God of War ve RDR2'de ise 80 derece işlemci 82 dereceler ekran kartı oluyor. Ürünün işlemcisi metal sıvı soğutma kullanıyor bu sebeple işlemci sıcaklıkları ekran kartından düşük. Turbo Boost denilen işlemci gücünü olduğundan fazlaya zorlayan özelliğide kapalı kullanıyorum. Eğer açarsanız işlemci 85 civarına gelir ki normaldir ama ben GoW ve RDR2 de bile Turbo Boost'un gücüne gerek duymadım yüksek ayarlarda akıcı oynadım. Oyun oynamazken ise 45-50'lerde geziyor. Ürünün pili de günlük işlerde 8 ila 10 saaat arası değişiyor. Ben YBS öğrencisiyim VS Code vb yazılım programları ve oyun için aldım çok memnunum ve kesinlikle öneriyorum. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Hocam nasipse G15 modelini aldım bilgisayardan çok anlayan biri değilim kendimce Turbo Boost'u falan kapattım bir tık daha soğuk çalışması için onun haricinde ne yapmamı önerirsin, şarj konusunda biraz az gidiyor gibi sanki daha tam tecrübeleyemedim fakat baştan yapmam gereken bir şey varsa bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Hocam laptoptan nasıl, memnun musunuz?
Ben de MacBook ile g14 rtx3050 arasındayım
Hem yazılım için hem de birkaç oyun oynamak için sizce hangisini tercih etmeliyim?
Taşınabilirlik ve pil benim için önemli olduğu için g14 ten başka oyuncu bilgisayarı düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı