ASUS ROG Zephyrus G16 nasıldır?

Neden bu kadar uygun?

Bayağıdır indirimde, bir de Zephyrus modellerinde ekran kartı modeline aldanmamak gerekiyor. Güç tüketimleri düşük olduğundan test videolarındakine benzer performans veremiyorlar. 4050'nin aynı güç tüketimindeki 3060a benzer performans verdiğini düşünürsek 3080 her türlü daha iyi bir seçenek olacaktır. İşlemci tarafında da intel nispeten daha iyi sanırım. Tek kötü yanı klavyesi İngilizce. Ha bir de ekran boyutu farkı var yanlışım yoksa.

İncelemesini bekleyin bence, çünkü g15 modelinden dert yanan arkadaşlar vardı. Direkt markayı görüp aldanmamak lazım, ısınma problemleri olabilir.

Neden bu kadar uygun?

ASUS'un AMD CPU kullanan modellerinden uzak durmanı tavsiye ederim arkadaşın attığı model ben de var ne yazık ki AMD ve ASUS ikilisinden çok problem yaşıyoruz. ASUS laptoplarda AMD CPU kullanan modellerde Dynamic Boost doğru çalışmaması, anlık stutter ses görüntü takılmaları ve bir anda restart atması. Bu durum ağır yük altında değil film izlerken bile gerçekleşen durumlar o yüzden eski nesil olan Ryzen 7 5800 6800 alma Intel CPU modellerine yönel

ASUS'un AMD CPU kullanan modellerinden uzak durmanı tavsiye ederim arkadaşın attığı model ben de var ne yazık ki AMD ve ASUS ikilisinden çok problem yaşıyoruz. ASUS laptoplarda AMD CPU kullanan modellerde Dynamic Boost doğru çalışmaması, anlık stutter ses görüntü takılmaları ve bir anda restart atması. Bu durum ağır yük altında değil film izlerken bile gerçekleşen durumlar o yüzden eski nesil olan Ryzen 7 5800 6800 alma Intel CPU modellerine yönel

Bunu gerçekten yeni öğrendim. Neden ucuz olduğu ortada o zaman. Teşekkürler hocam :)

Bunu gerçekten yeni öğrendim. Neden ucuz olduğu ortada o zaman. Teşekkürler hocam :)

Ucuz olmasının sebebini bilmiyorum. Yurt dışı cihazı ne şekilde getirildi bilemem ama Amerika'dan alınsa bile o fiyata alamazsın. İndirimsiz 43 bin bile yazsalar yine ucuz. Pek güvenilir gelmedi. Yoksa saydığım sorunlara rağmen RTX 3080 o fiyata alınır :D.
Yeni nesil bilgisayarlarında Intel kullanmasının sebebi muhtemelen; kendisi de AMD ile yaşadığı sorunlarla baş edemedi artık. Laptop ilk aldığımda her ay BIOS güncellemesi geliyordu 306 ile başladım 312 ile bitti. Ama artık daha Update de gelmiyor sorunlar devam.

Geri
Yukarı