Asus ROG Zephyrus Laptop Sıcaklık Değerleri

Edwin

Kilopat
Yer
İzmit
Merhabalar arkadaşlar, ilk defa laptop aldım. Sorum şu: ideal sıcaklık değerleri nasıl olmalı? Boştayken 50-60 derece arası gidip geliyor. İlk olarak LOL denedim en yüksek ayarlarda işlemci sıcaklığı 68-72 derece arası gidip geldi. Bir de boştayken inceden bir fan sesi geliyor bu normal mi? Laptop: Asus ROG Zephyrus GU502GV-ES004 Intel Core i7 9750H 16GB Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
değerler mükemmel bende 9750h yükte+90 kırk ayar yaparak kullanıyorum 3. parti programlarla 75 77 lere zor cektim bu kadar düşük olması çok saçma 9750h çok fazla ısınan bir işlemci 3.9-4mhz lerde hiç bi güç 85 dereceden aşşağı çalıştıramaz o işlemciyi merak ettim işlemciyi kaç mhz de kullanıyorsun?

değerler mükemmel bende 9750h yükte+90 kırk ayar yaparak kullanıyorum 3. parti programlarla 75 77 lere zor cektim bu kadar düşük olması çok saçma 9750h çok fazla ısınan bir işlemci 3.9-4mhz lerde hiç bi güç 85 dereceden aşşağı çalıştıramaz o işlemciyi merak ettim işlemciyi kaç mhz de kullanıyorsun?
Sıklık diye bir şey var orda 3900-4000 arası gidip geliyor bir de bellek frekansı var 2600lerde gidip geliyor.

Hocam yükte +90 normal zaten ancak boşta 50-60 biraz fazla geldi açıkcası. Özellikle Asus bu işlemciyi soğutmak için o kadar dizayn üzerinde çalıştıktan sonra ROG Zephyrusda

Bence mutlaka ürünün incelemesini izleyin. Hatta technopat ın ROG Zephyrus incelemesi vardı. Bu cihazların ince yapısı itibari ile bu sıcaklıkların normal olduğu ve sorun teşkil etmediği belirtilmişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı