ASUS RT-AX82U'ya IPTV kurulmuyor

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Şimdiden yazım hataları yapmışsam özür dilerim. DSL-AX82U modem router Vatan Bilgisayar'dan satın aldım fakat bende de IPTV sorunları vardı Türk Telekom VDSL altyapısı kullanmaktayım. IPTV sorununun çözümünü siz değerli Technopat ailesi ile paylaşmak isterim. Ekte paylaşmış olduğum IPTV ayarları ile sizlerde IPTV cihazınızın çalışacağını düşünmekteyim. Not: IPTV Ethernet kablosunu modemin 1'inci portuna takınız. 2 'inci önemli not ise IPTV ayarı DSL-AX82U 2.sayfa da özel ISS gereksiniminde bulunan MAC adresi bölümüne IPTV set top box cihazınızın MAC adresini yazmalısınız mtu değeri ise 1280-1500 arası demiş bende 1500 değerini girmiş bulunmaktayım. bu ayarları yaptım fakat seç izle ve tekrar izledeki videoları izleyebiliyorum ama canlı yayınları izleyemiyorum tivibu arza kaydı oluşturdular. Sizlerden ricam bu ayarları yaptıktan sonra tivibu cihazınızın canlı tv kanalları gösteriyor mu? bu durumu yorumlarda paylaşmanızı rica ederim. Değerli bilgilerinize...
Ben Tivibu cihazını iptal ettirdim hocam. Pes ettim artık. :(
Allah yardımcınız olsun. Yapılıyordur eminim ama öğrenmek lazım. MTU 1500 olmalı zaten. Doğru değer girmişsiniz. Başka bir konfigürasyon farklılığı yapmış olabilirsiniz. Ama halledersiniz bence. :) İyi günler. Ben iptal ettirmesem yardımcı olur, denerdim.

Ben Tivibu cihazını iptal ettirdim hocam. Pes ettim artık. :(
Allah yardımcınız olsun. Yapılıyordur eminim ama öğrenmek lazım. Mtu 1500 olmalı zaten. Doğru değer girmişsiniz. Başka bir konfigürasyon farklılığı yapmış olabilirsiniz. Ama halledersiniz bence. :) iyi günler. Ben iptal ettirmesem yardımcı olur, denerdim.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.🙂
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Şimdiden yazım hataları yapmışsam özür dilerim. DSL-AX82U modem router Vatan Bilgisayar'dan satın aldım fakat bende de IPTV sorunları vardı Türk Telekom VDSL altyapısı kullanmaktayım. IPTV sorununun çözümünü siz değerli Technopat ailesi ile paylaşmak isterim. Ekte paylaşmış olduğum IPTV ayarları ile sizlerde IPTV cihazınızın çalışacağını düşünmekteyim. Not: IPTV Ethernet kablosunu modemin 1'inci portuna takınız. 2 'inci önemli not ise IPTV ayarı DSL-AX82U 2.sayfa da özel ISS gereksiniminde bulunan MAC adresi bölümüne IPTV set top box cihazınızın MAC adresini yazmalısınız mtu değeri ise 1280-1500 arası demiş bende 1500 değerini girmiş bulunmaktayım. Bu ayarları yaptım fakat seç izle ve tekrar izledeki videoları izleyebiliyorum ama canlı yayınları izleyemiyorum Tivibu arza kaydı oluşturdular. Sizlerden ricam bu ayarları yaptıktan sonra Tivibu cihazınızın canlı TV kanalları gösteriyor mu? Bu durumu yorumlarda paylaşmanızı rica ederim. Değerli bilgilerinize...

Arkadaşlar sorun çözülmüştür. Son konfigürasyon ayarı da yapark Tivibu canlı yayınları izlemeye başlamış bulunmaktayım. Değerli bilgilerinize...

Dosya Ekleri

• IPTV AYARI DSL-AX82U 3.SAYFA.JPG
    IPTV AYARI DSL-AX82U 3.SAYFA.JPG
    110,1 KB · Görüntüleme: 192
Son düzenleme:
Erkan Bey dediğiniz gibi yaptım ama yinede olmadı daha geniş bir kurulum rehberi yapsanız. hem youtube'de atarsanız diğer sorun yaşayanlar içinde süper olur. şimdiden çok teşekkürler

Merhaba Erkan Bey, ben de DSL-AX82U sahibiyim. Bahsettiğiniz tüm ayarları yaptım ancak bir değişiklik olmadı Tivibu halen uyarı veriyor ekranda. TTNET ile mi görüşmek gerekiyor?
Belirtildiği gibi tüm ekranları biraraya getirerek bir rehber hazırlamanız mümkün müdür?

Merhaba erkan bey, ben de DSL-AX82U sahibiyim. Bahsettiğiniz tüm ayarları yaptım ancak bir değişiklik olmadı Tivibu halen uyarı veriyor ekranda. TTNET ile mi görüşmek gerekiyor?
Belirtildiği gibi tüm ekranları biraraya getirerek bir rehber hazırlamanız mümkün müdür?

Öncelikle merhaba demek istiyorum. Şu an için DSL-AX82U Router'ın 3.0.0.4.386_43563 bellenim sürümü çıkmış bulunmaktadır. Bence benim şahsi fikrim yeni güncel yazılımı yükledikten sonra tekrar denemeniz olacak. Fakat bir rehber hazırlama gibi imkanım maalesef yok bu konuda üzgünüm siz bunları yaptıktan sonra tekrar bir önceki yazıda yazdıklarımı uygulamayın çünkü bu yazılım güncellemesinde IPTV'den bahsedilmiş. Olumlu veya olumsuz dönüşlerinizi beklemekteyim saygılarımla.
Erkan Bey dediğiniz gibi yaptım ama yine de olmadı daha geniş bir kurulum rehberi yapsanız. Hem YouTube'da atarsanız diğer sorun yaşayanlar içinde süper olur. Şimdiden çok teşekkürler

Öncelikle merhaba demek istiyorum. Şu an için DSL-AX82U Router'ın 3.0.0.4.386_43563 bellenim sürümü çıkmış bulunmaktadır. Bence benim şahsi fikrim yeni güncel yazılımı yükledikten sonra tekrar denemeniz olacak. Fakat bir rehber hazırlama gibi imkanım maalesef yok bu konuda üzgünüm siz bunları yaptıktan sonra tekrar bir önceki yazıda yazdıklarımı uygulamayın çünkü bu yazılım güncellemesinde IPTV'den bahsedilmiş. Olumlu veya olumsuz dönüşlerinizi beklemekteyim saygılarımla.

Dosya Ekleri

• DSL-AX82U Firmware.JPG
    DSL-AX82U Firmware.JPG
    61,2 KB · Görüntüleme: 147
  • DSL-AX82U Firmware.JPG
    DSL-AX82U Firmware.JPG
    61,2 KB · Görüntüleme: 118
Son düzenleme:
Güncel sürümü de yükledim ancak hiçbir şey fark etmedi, çalıştıranlar nasıl başardı açıkçası anlayamadım. Merlin yüklemeyi düşünmüyorum garantisiz bırakabilir modemi.
Tavsiye edeceğiniz farklı bir yöntem var mıdır?

Malesef bende pes ettim tivibu türk telekom. Aramadığım yer kalmadı, daha önce çalışan iptv ttnet’in verdiği modemde de çalışmamaya başladı. Teknik destek istedim onlarda “kendi modemimiz ile bağlarız ama asus ile çok deneyen oldu kimse başaramadı sadece vatan bilgisayarda bir kişi başardı onlarda farklı bir yöntemle yaptılar vs:” dedi malesef sonuç itibari ile tivibu ve ttnet üyeliğimi iptal edip. Televizyon’u kablonet’e inernet’i türknet’e taşıdım.
not: sizin dediğiniz yöntem ile ses aldım ama görüntü gelmedi.
bir not daha: güncellemeden önce yayı’nı izleme’ye ttnet modem ile başlatıp asus modem ile elektrik kesilip tivibu(iptv yayın’ı)baştan başlamadığı sürece devam edebiliyordum ama. Güncellemeden sonra her şekilde saat bilgisi alınamadı hatası aldım. Sizin dediğiniz yöntemi denediğimde ise dediğim gibi ses alabildim ama görüntü’ye ulaşamadım. Yinede herşey için çok teşekkür ederim.

Son güncel sürümle her zaman yaptığım kurulumu tekrar yaptığımda Tivibu çalışır oldu birden. Ilk basta hatalar veriyordu birden çalışmaya başladı. Ne, nasıl oldu bende anlamadım açıkçası Tivibu'yu iptal ettirmek üzereydim.
Birkaç sorum olacak,
- AX82U ile saat 22:00 sonrasi sıklıkla bağlanti kopma sorunlari yasiyorum buaralar. Bu konuda sorun yaşadınız mı?
- PC uzerinden router.asus.comdan gidemiyorum ama tanimlanan IP bilgisinden modem arayuzu acamamaya başladım, bu neden ileri gelir?
- Bir de bu modemi direkt router olarak 0'dan nasıl kurabiliriz? Router yapip içeriden IP degistirince bu sefer arayuzune mobil uygulamadan gidilemiyor. Hatta atanan linkten bile. Modemin sadece router amacli kullanimi var midir? Kurulumu anlatan bir manuali?

Herkese merhaba;

Benim sorunum bu konu ile bağlantılı, Superonline ın verdiği modem ile (Huawei LG8245X6), Asus DSL-AX82U modemimi değiştirmeyi başardım. Kullanıcı adı, şifre vs herşey tamam internet çalışıyor. Evimde TPlink DecoX90 wifi mesh ağım mevcut ve Superonline ın verdiği modem ile birlikte DecoX90 ile kablosuz bir şekilde Turkcell Tv+ a bağlanabiliyorken, Modemi Asus DSL-AX82U ile değiştirdiğimde DecoX90 ile Tv+ a erişim sağlayamıyorum. Modem arayüzünden IPTV ayarlarını belirtildiği şekilde yapıyorum, DecoX90 ünitesinin birini modemin IPTV ayarladığım LAN 3 e takıyorum. Bu şekilde DecoX90 ne interneti dağıtıyor ne de TV+ erişimim olabiliyor. Bir diğer değişle wifi mesh üzerinden hem interneti hemde IPTV iletimini nasıl sağlayabilirim?

Bir ayarı vardır diye düşünüyorum çünkü Superonline ın verdiği modeme DecoX90 ı bağladığımda Deco üzerinden hem internet dağıtımı hemde TV+ erişimim olabiliyordu. Ama modemi değiştirdiğimde bunu başaramadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı