ASUS RTX 2060 6G EVO vs ROG STRIX RX5600 XT

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer bekleyebilir ve bütçenizi arttırabilirseniz RTX 3060. Fakat yapamayacaksanız 5600 XT almanızı öneririm. Performans olarak önde. Zaten 2060'da RTX artık neredeyse kullanılamıyor.

Hocam 2060 GTX serisi değil, düşük bir performansla da olsa DLSS özelliği ile birlikte AMD'yi geçer. Ben bunu anlatıyorum. Normalde 5600 XT 5 FPS falan daha önce ama bayağı sorunları var. Sonra gelip burada beni dikkate almıyorsunuz.

Başlıkta arkadaşa 3060'ı bekleyin denilmiş, mantıksız değil ama 3060 kartları 2060 seviyesinde satılmayacak, ben en az 1000TL daha fazla olur diye bekliyorum malum şartlarda.

Yani bu süre içerisinde 1000TL daha biriktiririm diyemiyorsan ikisinden birini satın alabilirsin.

DLSS için 4400 lira verilmez.

Peki hocam size bir şey soruyorum, her şeyden özür dilerim. Bakın şöyle:

Şimdi NVIDIA'da RTX ve DLSS özelliği var ve yazılımsal sorun yok denecek kadar az, bu ok.

AMD'de ise daha fazla performans alacak ama yazılımsal sorunlar var. Ben ö yüzden diyorum bekle 3060v al, kavgaya gerek yok.

Seni dikkate alan kim be?
Ben. Ayrıca Nvidia fanboyusun olmayan bilginle burada yorum yaparak insanların aklını bulandırıyorsun. Sanki DLSS teknolojisi RTX 2060 gibi güçsüz bir kartta RT açınca büyük performans yaratacak gibi. Eğer ikisi arasından bir tercih yapılacak ise RX 5600XT ama bekleme ihtimaliniz varsa RTX 3060.

Peki hocam size bir şey soruyorum, her şeyden özür dilerim. Bakın şöyle:

Şimdi NVIDIA'da RTX ve DLSS özelliği var ve yazılımsal sorun yok denecek kadar az, bu ok.

AMD'de ise daha fazla performans alacak ama yazılımsal sorunlar var. Ben ö yüzden diyorum bekle 3060v al, kavgaya gerek yok.

Yahu hocam biz de diyoruz ki RTX 2060 giriş seviyesi bir RTX, düzgün RTX için minimum 3060 Ti lazım. DLSS de her şeyde yok, oyunların maksimum yüzde 20-30'unda vardır. Bir de AMD artık çözdü driver ve yazılım sorunlarını, sorun yok yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı