Asus RTX 2070 Dual vs 2070 ROG Strix

D3sing3r

Decapat
RTX 2070 bir sistem toplamak istiyorum. Ancak 2070'in hangi modelini alacağımı bilemiyorum. Aklıma 2 model var.
* Asus RTX 2070 Dual
* Asus Rog Strix RTX 2070
Görünüş dışında performansta fark olur mu? Arada yaklaşık 500TL fark olmasına rağmen? Yoksa aynı performansı mı verir?

ROG STRIX her zaman daha güçlü bileşenler içeriyor + 55 dereceye kadar fanlar dönmüyor. Soğutması gerçekten çok iyi, ben şuana kadar 62 dereceden yukarıyı hiç görmedim.

Strix daha iyidir fakat ben 500TL fark ödenip kesinlikle Strix almazdım. Performans olarak fark olmaz, fark sadece soğutma kısmında. Dual modeli de gayet yeterli olur ve ısınma problemi yaşayacağınızı düşünmüyorum. Aradaki 500TL fark farklı bileşenler için değerlendirilebilir.

Strix daha iyidir fakat ben 500TL fark ödenip kesinlikle Strix almazdım. Performans olarak fark olmaz, fark sadece soğutma kısmında. Dual modeli de gayet yeterli olur ve ısınma problemi yaşayacağınızı düşünmüyorum. Aradaki 500TL fark farklı bileşenler için değerlendirilebilir.
Dual modeli 80 dereceden aşşağı hiç inmiyor yer yer 90 dereceye bilene çıkıyor. Bence STRIX modeline sonuna kadar değer, çünkü fazlasıyla hakkını veriyor.

Dual modeli 80 dereceden aşşağı hiç inmiyor yer yer 90 dereceye bilene çıkıyor. Bence STRIX modeline sonuna kadar değer, çünkü fazlasıyla hakkını veriyor.

Dual modeli 80 dereceden inmiyor derken? Daha önce tek fanlı 1050Ti, Asus Dual 1060 3GB gibi kartlar kullandım. Çevremde farklı marka model bir çok ekran kartı kullanan arkadaşım da oldu. Genelde 60 derece civarında dolaşıyordu hep kartlar. 80-90 derece çok anormal bir durum ve neye dayanarak söylediğinizi bilmiyorum. Sanırım kasada hiç fan felan yoktu dediğiniz sistemde.

Strix modelinin soğutması gayet iyi fakat hayatımda bu kadar dayanıksız bir bilgisayar parçası görmedim. Eğer sürekli benim gibi bilgisayar parçalarıyla ilgileniyorsanız. Fanlarının çok dayanaksız olduğunu görürsünüz. Soğutmasına lafım yok fakat uzun vadede fanların dayanıksızlığıyla sorun yaşanacağını düşünüyorum. Onun yerine Gigabyte vs. gibi markaların gaming modellerine yönelmenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Benim şahsi fikrim bu yönde. GTX 16 serilerinde kullanılan fanlar ise son derece hoşuma gitti daha dayanıklı ve kalite uyandıran bir his verdi. RTX 2080 ve üstü için de fanların daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı