Asus RTX 3050 Ti Ekran Kartı Listelendi

Üretici yurt dışında ve asıl pazar orada diye olabilir belki, sence?

Yukarıda belirttim bu dorumu. İster dokudan kıs, istersen 1660 al. Kas gücü olarak yakın olacaklar. Yüksek VRAM isteyen oyunlar için kart alacaklar kendi yolunu kendi düşünecek, ne kadar ekmek o kadar köfte.

NVIDIA'ya söylüyorum, senin için 3060 gibi bunu da 12 GB olarak çıkartırlar. Başka bir isteğin varsa söyle şu 150~ dolarlık karttan. 3'te biri fiyatına yaklaşık yarı performans ve VRAM alıyorsun.
AMD kartlar aynı güçte 6/8 GB VRAM'li kartları yakın fiyata çıkarınca ''Ne kadar ekmek, o kadar köfte'' lafınızın bir mânâsı kalmayacak. NVIDIA kartların RT tarafında önde olduğu için tercih etmeyi düşünüyordum ki bu kart için o da değil. Gerçi benim bir 3050 Ti'ye vereceğim paranın NVIDIA için değeri bile yok. O yüzden problem de yok.

Son düzenleme:
RTX 2060'ın altında olursa 16 serisinin anlamı kalmayacak. Fiyatları dolar bazından baktığımız zaman 16 serisi kartlar daha uygun olacak.

AMD kartlar aynı güçte 6/8 GB VRAM'li kartları yakın fiyata çıkarınca ''Ne kadar ekmek, o kadar köfte'' lafınızın bir mânâsı kalmayacak. NVIDIA kartların RT tarafında önde olduğu için tercih etmeyi düşünüyordum ki bu kart için o da değil. Gerçi benim bir 3050 Ti'ye vereceğim paranın NVIDIA için değeri bile yok. O yüzden problem de yok.
Burada beni ilgilendiren kısım ne? Bu arada bellek dolayısıyla fiyatları belki de 3060'a daha yakın olacak, o kadar çıkmışken 3060 al bari.
3040 ve 3030 da gelmeli.
O seviyede eski kartları satıyorlar, 1650 ve 1030 gibi. Ama belki MX serisine RT gelir de pek sanmıyorum.

Burada beni ilgilendiren kısım ne? Bu arada bellek dolayısıyla fiyatları belki de 3060'a daha yakın olacak, o kadar çıkmışken 3060 al bari.
Bu kartın 4 GB VRAM'inin AAA oyunları oynayan, düşük bütçeli birine yetmeyeceğini kendim üzerinden örnek verdim. Seni ilgilendiren bir durum yok zaten.

Kartım çok güçlü olmamasına rağmen bazen 4GB VRAM'in yetmediği durumlar oluyor. Bu kart minimum 6GB VRAM ile gelmeli. RTX3060'a 12 GB VRAM koyan NVIDIA ne düşünüyordu acaba? Aa bir dakika bu firma yazılımla mining'i önleyeceğini düşünen koca ekran kartı ve yazılım firması değil mi? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı