ASUS RTX 3080 boştayken fan açıyor

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biliyorsunuz ki normalde belli sıcaklığa gelmeden ekran kartı fan açmıyor. Bugün fark ettim ki sistem boştayken kart belli aralıklarla fan açıp kapatıyor. Örneğin kart şu anda 35 derece fakat fanlar 20-30 saniye 1000 RPM çalışıp durmuş. Belli aralıklarla bunu yapıyor ve neye göre buna karar veriyor anlayamadım. MSI Afterburner üzerinden bakıyorum. Acaba bu bir sorun mu yoksa normal bir şey mi? (Kart ROG 3080)

MSI Afterburner ayarlarını bir sıfırla kurcaladıysan.
Sıcaklıkları da takip et 55-60 derece üzerine çıkıyor mu boştayken.

MSI Afterburner ayarlarını bir sıfırla kurcaladıysan.
Sıcaklıkları da takip et 55-60 derece üzerine çıkıyor mu boştayken.
Sıcaklıklar dediğim gibi hocam, örneğin şu anda 38 derece fakat 20-25 saniye kadar fan açıp kapatmış. Afterburner üzerinden UV yaptım fakat ayarları sıfırlayınca da aynı durum.

hocam bu sorunu çözebildiniz mi bende de 3080 var aynı sorunu yaşıyorum bulamadım, windows 10 a mı dönsem acaba bilmiyorum.

hocam bu sorunu çözebildiniz mi bende de 3080 var aynı sorunu yaşıyorum bulamadım, windows 10 a mı dönsem acaba bilmiyorum.

@LeFeyn

Nasıl engelleyebiliriz acaba Windows 10'a dönsem faydası olur mu sizce.

Bende fanları otomatige, aldım boştayken 50 derece üstüne çıktığında kısa süreli fan açıyor sonra kapatıyor sonra tekrar açıyor döngü halinde.
Fanları manuel 0 yaptığımda zaman geçtikçe 61 dereceye kadar çıkıyor, sanırım hiç müdahale etmesem 70'i de geçecek.
Kartın bakım zamanı mı gelmiş yoksa kasa soğutmamda mı bir sorun var acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı