Asus RTX ROG Strix 2060 Fan Sorunu

İbrahimkocaman

Hectopat
Quick modda fanların 54 dereceden sonra beraber calışıp beraber durması gerek. Sogudugu zaman ama bazen işlemcinin üzerindeki fan dıger fanların durmasına ragmen calısmaya dewam ediyor ve hic durmuyor ,sonrasında bır oyun acıp ısındıgında dıgerfanlarda devreye gırıyor ve onlarla birlikte sogudugunda druyor ardada da, o fanlar durmasına ragmen de durmuyor. Asus servisini aradım o fanın calısması normal ısı yuku bırden bınmemesi icin calısıyor dedi. Sizce boyle bır durum ne yapmayı gerektırır? 5 gun oldu alalı cıhazı. Bu arada şimdiden herkese tesekkurlerimi sunarım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2019-03-26 at 20.40.54.jpeg
    WhatsApp Image 2019-03-26 at 20.40.54.jpeg
    136,3 KB · Görüntüleme: 178
Son düzenleyen: Moderatör:
Servis normal dediyse neyi kafana takıyorsun acaba. Ne güzel kartın var küçük ayrıntılara takılıp hayatını sıkıntıya sokma. Bak keyfine. :D

O fan dedikleri gibi önlem amaçlı çalışıyor olabilir. Ekran kartına ani yüklenmede ısıyı daha stabil bir halde tutabilmek adına iyi bir önlem.

Bana mantıksız geliyor. Neden sürekli çalışmıyor da ara ara çalışıyor, sebep olan ne? 30 derece sıcaklıkta ekran kartı. Mantıklı cevap yok. Bir dünya araştırma yaptım, net bilgi yok.

Bana mantıksız geliyor. Neden sürekli çalışmıyor da ara ara çalışıyor, sebep olan ne? 30 derece sıcaklıkta ekran kartı. Mantıklı cevap yok. Bir dünya araştırma yaptım, net bilgi yok.
Arkadaşım "Asus servisini aradım o fanın çalışması normal, ısı yükü birden binmemesi için çalışıyor dedi." demişsin. Daha ne net cevabını bekliyorsun? Mesela sen nasıl bir cevapla tatmin olursun? Söyle de ona göre cevap verelim.

Şöyle anlatayım, mantık yürütelim. Bütün inceleme videolarını izledim, orada bu şekil bir konudan bahsetmiyorlar. Fanlar 54 dereceden sonra çalışmaya programlı. Peki neden fanın biri sürekli değil de kafasına göre hep çalışır vaziyette? 2 fanlı GTX 1060 kullanıyordum. Onda 60 derecede fanlar çalışıyordu, onda neden olmuyor da bunda bu durum meydana geliyor? Sonuç olarak fan prensibi ikisinde de aynı, belli bir dereceye gelince çalış, belli dereceden sonra dura programlı.

Hocam bende aynı karta sahibim ve 0 dB özelliğini kapattığımda fanlar dönüyor ancak ara ara fan hızları %0'a düşüp geri yükseliyor. Gpu Tweak ile kontrol ediyorum. Acaba sende de gözüne böyle bir şey çarptı mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı