ASUS, Rusya’ya Ürün Sevkiyatlarını Durdurma Kararı Aldı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
ASUS-Rusya.jpg

Ukrayna Başbakan Yardımcısı, Twitter’da paylaştığı bir mektupla ASUS’tan barışçıl Ukraynalılarla dayanışma eylemi olarak Rusya’daki “parlak teknolojisinin” satış ve hizmetini geri çekmesini istemişti. Bu mektup hafta sonu çeşitli Tayvan siyasileri taraflarınca tartışıldı. Tayvan Ekonomi Bakanı Wang Mei-Hua (王美花), yakın tarihte gazetecilere ASUS’un bir an önce Rusya’dan çekilmeyi planladığını Söyledi. Reuters şimdi her şeyin resmiyet kazandığını ve […]

Devamı: ASUS, Rusya’ya Ürün Sevkiyatlarını Durdurma Kararı Aldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Rusya Ukrayna'ya savaş açmış olabilir kendince sebepleri vardı ve karşı taraf isteklerini yerine getirmedi ve kendisi yapmak istemişti. Ama yine de bütün dünyanın Rusya'ya yaptırım yapması hiç hoş bir şey değil. Ona bakılırsa Amerika'da her türlü yere parmağını atıyor ona da herkes yaptırım yapsın. Gerçekten şu an Rusya'ya yapılan şey çok bencilce ve ahlak dışı bir şey. Normalde her iki tarafında desteklemezdim ama yaptırımların hedefi ve amacından dolayı Rusya'nın tarafını tutuyorum artık. Kendi sınırına NATO askerleri ile çevrilmesini istemedi diye başlattığı savaşta bu şekilde yaptırımlar gerçekten çok saçma. Rusya benim gözümde bu noktadan sonra ne yaparsa hakkıdır derim (sivil katliamları dışında. Siviller ile diğer konuyu ayırarak söylüyorum bu söylediklerimi)

Devlet başkanı seçimi olabilir. Bir daha o kişiyi istemezler bence.
Putin gibi bir kişinin kolay kolay devrileceğini mi sanıyorsunuz? asla öyle bir şey olamaz. Halka sinemayı yasaklamak demek halkı daha çok kızdırmak demek. Bu yapılanlar tamamen saçmalık, Ukrayna sevilen bir ülke diye herkes destek çıkıyor ama Yemen'de bir yılda 70 bin çocuk öldüğünde kimsenin çıtı çıkmıyor? Ukrayna da bir kişi ölse dünya ayağa kalkıyor ama Yemen'dekiler insan değil hayvan olduğu için(!) kimsenin umurunda değil tabi. Madem bu kadar insancılsınız gidin oralara yardım edin o zaman.
Yanlış anlamayın ben Rusya'yı savunmuyorum, sadece bu yapılanların tamamen iki yüzlülük olduğunu söylüyorum, bunca zaman bundan çok daha kötü şeyler olurken kimsenin çıtı çıkmıyorken böyle bir olayda tüm dünyanın seferber olup zarar etmelerine rağmen Rusya'ya yaptırım uygulamaları çok adaletsiz geliyor bana.

Son düzenleme:
ASUS-Rusya.jpg

Ukrayna Başbakan Yardımcısı, Twitter’da paylaştığı bir mektupla ASUS’tan barışçıl Ukraynalılarla dayanışma eylemi olarak Rusya’daki “parlak teknolojisinin” satış ve hizmetini geri çekmesini istemişti. Bu mektup hafta sonu çeşitli Tayvan siyasileri taraflarınca tartışıldı. Tayvan Ekonomi Bakanı Wang Mei-Hua (王美花), yakın tarihte gazetecilere ASUS’un bir an önce Rusya’dan çekilmeyi planladığını Söyledi. Reuters şimdi her şeyin resmiyet kazandığını ve […]

Devamı: ASUS, Rusya’ya Ürün Sevkiyatlarını Durdurma Kararı Aldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Yine hiç kimse ABD ye bir şey yapmıyor, bu savaşta Rusya kadar en az ABD de suçlu. Rusya'yı bilerek kışkırtıp sonra korkak bir köpek gibi Ukrayna'yı yalnız bıraktı.

Kafasına sebepsizce bomba yiyen, toprağını korumak için silahlanan Ukrayna halkına yazık değil; ülke ekonomisi batsın ki ayaklansınlar, hükümet geri çekilsin diye yaptırım yedikleri için Rusya halkına yazık. Ne değişik insanlarsınız siz ya, insanlığınızdan utanın. Bakış açınızı seveyim sizin.

Kafasına sebepsizce bomba yiyen, toprağını korumak için silahlanan Ukrayna halkına yazık değil; ülke ekonomisi batsın ki ayaklansınlar, hükümet geri çekilsin diye yaptırım yedikleri için Rusya halkına yazık. Ne değişik insanlarsınız siz ya, insanlığınızdan utanın. Bakış açınızı seveyim sizin.

Unutma ki başındaki kişiyi seçenler onlar. Haliyle baştaki kişinin yaptıklarını direk beğenmiyor (gerek NATO'ya katılması gerek iş birliği yapmamasından ötürü) hatta ve hatta cunta yönetimi olarak değerlendiriyor Rusya. Haliyle sivillere karşı böyle davranışının açıklaması olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı