ASUS, Rusya’ya Ürün Sevkiyatlarını Durdurma Kararı Aldı

Unutma ki başındaki kişiyi seçenler onlar. Haliyle baştaki kişinin yaptıklarını direk beğenmiyor (gerek NATO'ya katılması gerek iş birliği yapmamasından ötürü) hatta ve hatta cunta yönetimi olarak değerlendiriyor Rusya. Haliyle sivillere karşı böyle davranışının açıklaması olabilir.
Ve? Sivillerin hedef alınması için haklı bir sebep mi şimdi?
Gerçi yaptırım yediği için Rusya'yı destekleyen biriyle neden tartışayım ki.

Ve? Sivillerin hedef alınması için haklı bir sebep mi şimdi?
Gerçi yaptırım yediği için Rusya'yı destekleyen biriyle neden tartışayım ki.

Ben haklı sebep olarak sunmadım. Ayrıca üstte yazdığım mesajda sivillere yaşanan olayları ayrı tutarak yazdığımı söyledim. Hatırlatmak isterim.

Ben sadece bu şekilde düşünerek bu şekilde bir adım atmış olabilirler dedim. Lafı nasıl anlamak istersen öyle anlıyorsun. Üstteki mesajı yazana kadar tarafsızlık ama artık yapılan yaptırımlar o ülkenin gerçekten haklı olduğunu gösteriyor. Neden mi? Çünkü doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Neyse uzun uzadıya tartışmaya girmek istemiyorum. Sivillere yaşanan şeyler kötü şeyler. Keşke savaş hiç olmasaydı. Ama savaş bu. Her türlü şey olabilir. O yüzden fikrine saygı duymanı rica ediyorum.

Son düzenleme:
@SIRINDOSCARF
Ukrayna'nın en ufak hamlesinde Rusya'nın tepki vermesi, Rusya'nın Kırım'ı özerk hale getirmesi, Rus yanlısı adamları Ukrayna'nın başına geçirmek için elinden geleni yapması, Rusya'nın sürekli doğalgazı kesmesi, Rusya'nın NATO'yu sürekli tehdit etmesi...

Araştırma kültürü, bilinci...

Kafasına sebepsizce bomba yiyen, toprağını korumak için silahlanan Ukrayna halkına

Halksal açıdan bakacaksak Rusya'nın halkı da aynı durumda? Kaldı ki Zelensky halkını öne attı, Rusya ise savaş açmadı eğer açsaydı şu anda Ukrayna yoktu bile. Rusya'nın tek istediği şey hükümeti düşürüp kukla hükümet getirmek ve NATO'yu yanına yaklaştırmamak. Bir nevi bu olay Türkiye-PKK gibi düşün, adamlar NATO gibi bir tehdidi asla yanlarında istemez ki biz de aynısını yapıp Suriye'ye girmiştik.

Ülke ekonomisi batsın ki ayaklansınlar, hükümet geri çekilsin diye yaptırım yedikleri için Rusya halkına yazık.

Bu yaptırımların hiçbir dönüşü olmaz emin ol, Rusya kendi kendine yetebilecek bir ülke. Sırf elindeki altın rezervi ile 10 yılı aşkın süre ayakta durabilir. Elindeki doğalgaz-benzin gibi güçleri asla saymıyorum zira onu katarsak AB ülkelerinin çoğu sırf doğalgaz bağlılığı yüzünden Rusya'nın ayağını bile yalar.

Ne değişik insanlarsınız siz ya, insanlığınızdan utanın. Bakış açınızı seveyim sizin.

Senin bakış açın %100 haklı değil, kimsenin değil. Buradaki önemli olan şey kendini Rusya ile aynı yere koyup düşünmen. Düşün bakalım, eğer biz PKK gibi örgütlere savaş açıp resmi olarak toprağımız olmayan yerlere asker göndermeseydik sonucu ne olurdu? PKK senin gözünde neyse, Rusya için de NATO öyle.

Ek olarak sandığının aksine Ukrayna hiç ama hiç masum değil. Ek olarak kırım konusuna girersek işin içinden çıkamayız. AB-ABD ülkelerinin gazıyla NATO'ya gireceğim deyip, milletini sokağa çıkarıp. Rusya'nın füzelerine rastgele vefat etmeleri, ardından da Zelensky'nin masumca bize saldırıyorlar demesi de bir tür suçtur. Madem milletin ölüyor, Rusya seni anlaşmaya çağırdı ve sen hayır dedin. Suçun kimde olduğunu anla.

@Motionless IN White söylesende bazı insanlar anlamıyor. Ateşkes yapılıyor Ukrayna ateşkesş bozuyor ve Rusya bozdu diyor. Ben burada gerçekten Ukrayna'nın haksız olduğunu söyleyebilirim. Piyon gibi kendisini kullandırttı.
Tamam anlaşıldı arkadaş kendisini Rusya'nın yerine koyamamış. O zaman uğraşmaya gerek yok. Hadi yolun açık olsun Ukrayna'cı insan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı