Asus RX 470 Oyunlarda "no signal" sorunu

Leader

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle belirteyim ki HDMI kablo kullanmaktayım. Evet arkadaşlar yüksek grafikli oyunlara girdiğimde ara sıra bu sorunla karşılaşıyorum. Sanki kabloyu çıkarmışım gibi aniden görüntü gidiyor, ses gelmeye devam ediyor. Düzeltmek içinse illa yeniden başlatmam gerekiyor bilgisayarı. Şöyle de bir durum var; genellikle oyunlarda rastgele bu sorunu yaşamaktayım fakat sadece Far Cry 4'de hep aynı yerde bu sorunu yaşıyorum. Yani GTA 5 veya Dying Light gibi oyunlarda ne zaman hata vereceği belli değilken, Far Cry 4'de hep aynı yerde daha doğrusu hep Himalayalar'daki göreve başlar başlamaz bu hatayı veriyor.(bundan dolayı oyuna da devam edemiyorum) Bunu neden anlattım derseniz ben de bilmiyorum belki bir ilgisi olabilir. :)
Şimdi de denediğim yöntemlerden bahsedelim: Öncelikle yazılımsal olarak bütün yöntemleri denediğimi düşünüyorum. Bütün driverlar güncellendi, BIOS dahil. MSI afterburner ile fan, ısı ve güç ayarları arttırıldı fakat nafile gene oyunda tak diye gidiyor monitör. Zaten oyun içinde kartı izliyorum bir anormallik de yok. Isısı 60 dereceyi geçmiyor bile. Son çare olarak buraya yazdım eğer burada da derdime derman bulamazsam garantiye vermek durumundayım. :(

Bu arada anakartım h110m pro vd.
PSU FSP hydro 700w (bronze)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç ayarları arttırıldı mı?! Afterburner'i aç, Reset butonuna bas ve kaydet. Sonra bilgisayarı kapatıp aç.
Güç ayarları arttırıldı derken "Power Limit" ayarından bahsediyorum. O ayarı maksimuma çekip denedim demek istedim.

Kartta sorun olabilir. Eğer bu sorun yüksek grafikli oyunlarda oluyorsa ekran kartının yük altında durmasıyla ilgili de olabileceğini düşünüyorum. Siz Ekran Kartınızı bir Stres testine sokun. O şekilde test edin.

FurMark: VGA Stress Test, Graphics Card and GPU Stability Test, Burn-in Test, OpenGL Benchmark and GPU Temperature | oZone3D.Net
Daha önce yaptım bu testi. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Zaten Far Cry 4 dışındaki oyunlarda ne zaman hata vereceği belli olmuyor. FurMark testini de saatlerce yapacak kadar sabrım yok maalesef. :)

Zaten artık bir önemi kalmadı. Bugün Vatan Bilgisayar'a gittim. Onlarda ekran kartını servise gönderdiler.
Şimdi Onboard ekran kartını kullanıyorum. :(

Merhaba arkadaşlar ben de yeni rx470 aldım. GTAV ve AssasinsCreate Sydycate de ekranım kapanıyor ve ses de donuyor aynı zamanda .Pc yi kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Power 600 thermaltech 8 Gb ram i7 işlemcim var.

Shadow of Mordor oynarken aynı sorunla karşılaştım. Sorunun güç kaynağından kaynaklı olduğunu düşünerek 600W 80+Bronze aldım.

Uzun uğraşlar sonunda sorunun driver da olduğunu buldum.

Download Not Complete

Bunu yüklerseniz sorun çözülecektir. En azından bende halloldu. Umarım sizde de işe yarar.

Link de problem var sanırım. Sürüm şu şekilde :

WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.10.1-AMD-Gaming-Evolved-Nov4.exe

Driver ile alakalı bir durum aynı sorunu bende yaşadım.
Win 8.1 de hiç bir sorun yoktu win 10 yükledikten kısa bir süre sonra bu sorunu yaşamaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı