ASUS Dual RX 580: "NO SIGNAL" hatası

Mert246567

Hectopat
Yer
Bilecik/Bozüyük
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bu ekran kartımı daha yeni aldım. MSI Afterburner ile birlikte Fortnite'a girdim. Oyunda Ultra'da 130 FPS alıyorum. Ekran kartı sıcaklığı Max 62 derece oldu ama 10-15 DK geçince monitör kapanıyor ve no signal yazısı geliyor. Klavye falan hepsi kitleniyor. Komutlar çalışmıyor. Arkadan 1-2 DK oyunun sesleri geliyor ama sonra gidiyor. Reset atmaktan başka çarem kalmıyor. İnternetten araştırdığımda WattMan hatası diye bir şey buldum ama emin değilim. Yani oyunda FPS sıkıntım yok. Sorun ekran kartıyla ilgiliymiş ama tam anlamadım. Sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelik ile MSAA 8X ve 1920*1080 çözünürlükte FurMark testi yapın. Test sırasında kapanma olmaz ise diğer ihtimallere bakarız.

Aynısı bende de oluyordu 5700 XT modelinde. Furmark testi yaptım kapanmadı. Ama kart arzalıymış iade aldılar. Siyah ekran olunca bazen PC kapanıyordu bazen de sadece oyun. Oyun kapandığı zaman Radeon uygulamasıda kapanıp açılıyordu.

PSU'dan dolayı olabilir gamepower kalitesiz bir markadır
Açıkçası psu dan olduğunu düşünmüyorum.Rainbow'da da oyun testi yaptım.Ultrada .Ekran kartının 4gbının 4gbınıda kullandı.Ve 7.5saat oynadım hiç sıkıntı olmadı.Acaba fortnite'a özel bir durum mu diye düşünüyorum

Açıkçası psu dan olduğunu düşünmüyorum.Rainbow'da da oyun testi yaptım.Ultrada .Ekran kartının 4gbının 4gbınıda kullandı.Ve 7.5saat oynadım hiç sıkıntı olmadı.Acaba fortnite'a özel bir durum mu diye düşünüyorum
Fortnite'a özel olabilir. Mail at fortnite'a

Hepsiburada dan ekran kartı aldım ama Aldığım günden beridir ara ara no signal Hatası alıyorum ekran kartım asus dual rx 580 4gb yardım edin lütfen
Arkadaşım merhaba

Kimse sorun çözümünü yazmamış seninkinin üstünden uzun zamanda geçmiş. Sorunu devam eden arkadaşlar için söylüyorum hdmi-vga dönüştürücüsü ile kullanıyorsanız dönüştürücünüzün kalitesizliğinden kaynaklı bu sorun oluşuyor. İki ekran kartındada denedik sorun düzeldi. Bundan sonra aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar için paylaşıyorum.

Geri
Yukarı