Asus RX 470 Oyunlarda "no signal" sorunu

Ayni sorun bende de var 4 yıldır kullanıyorum ve yeni kart almaya kara verdim ben galiba AMD boşuna RX500 serisini çıkarmadı.

aradan çok zaman geçmiş biliyorum ama sorunu çözdüm arkadaşlar.
Çare downclock yapmak.
MSI Afterburner ile frekansı 1200'e, voltajı da 1080'e indirdim. Görüntüyü de ekliyorum.
Artık no signal sorunu olmuyor.
Screenshot_1.jpg

Detaylı anlatır mısın peki.
MSI Afterburner programını açıp resimde işaretlediğim yere tıkla.
Screenshot_1.jpg
daha sonra bir grafik çıkacak karşına.
Üst tarafta frekans, alt tarafta voltaj. frekans kısmında 1200'ü geçen değerleri 1200'e indir. voltajı da aynı şekilde 1080'i geçenleri 1080 yap.
Screenshot_2.jpg
daha sonra grafik penceresini kapat. MSI Afterburnerı da kaydet.
Screenshot_3.jpg
son olarak, eğer ayarların bu şekilde kalmasını istiyorsan uygulama hep çalışır durumda olmalı. kapatıp açarsan tekrar ayar yapman gerekebilir.

MSI Afterburner programını açıp resimde işaretlediğim yere tıkla.
Eki Görüntüle 591105
Daha sonra bir grafik çıkacak karşına.
Üst tarafta frekans, alt tarafta voltaj. Frekans kısmında 1200'ü geçen değerleri 1200'e indir. Voltajı da aynı şekilde 1080'i geçenleri 1080 yap.
Eki Görüntüle 591104
Daha sonra grafik penceresini kapat. MSI Afterburner'ı da kaydet.
Eki Görüntüle 591108
Son olarak, eğer ayarların bu şekilde kalmasını istiyorsan uygulama hep çalışır durumda olmalı. Kapatıp açarsan tekrar ayar yapman gerekebilir.

FPS fazla etkisi var mı peki.

Evet beyler sene 2021 ve hala bu sorunu yaşayan varsa çözümü buldum bende de oyun esnasında tam ortasında bazen hiç kapanmazken bazen oyun oynatmaz 3 4 kere kapanırsa reset atsan da düzelmezdi kasadan gücü kesince açılırdı pc eğer sizde bu sorunları yaşıyorsanız arkadaşlar ben termal macun ile çözdüm macunun kullanım ömrü dolmuşsa veyahut eğer macun değiştirdikten sonra sıkıntı yaşıyorsanız macunu çipe az sürmenizden kaynaklanıyor internette yazan herşeyi denedim hız düşürme voltage düşürme aklınıza ne geliyorsa psu değiştirdim ram testler hdd ssd testleri hatta kartı wd-40 ile bile temizledim ama sorun termal macunda macunu biraz yoğun dolu işlemciye sıkıldı gibi değil de biraz fazla basın macunu ben o şekilde düzelttim umarım sizin de düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı