Asus RX 470 Strix fanı ses yapıyor

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Asus RX 470 ekran kartımın fanına yüksek hızda dönerken parmağımı soktum o günden beri fan yüksek devirlere çıkınca sürtme sesi yapıyor.
Elime alıp baktığımda sağ fan diğerine göre oynuyor.
Bu fanı böyle kullansam zarar verir mi? Tek fanı garanti dışı kalmadan iptal etme şansım var mı? İptal edersem tek fan beni idare eder mi?
Cevaplarınızı bekliyorum.
Not: Garantiye göndermeme nedenim aktif bilgisayar kullanan biriyim, laptopum da garantide şu an kartı garantiye yollarsam bilgisayarsız kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1. Neden böyle bir şey yaptın.:ROFL::LOL:
2. Fan yüksek hızda dönerken rulmanlar zarar görmüş olabilir tavsiyem garantiye göndermen ilerde sıkıntı yaşatır.
3. 1 fan biraz sıkıntı olabilir ısı dağıtma konusunda ve AMD ekran kartı eskisi kadar olmasa da ısınıyor.
4. En kötü tek fanlı kullan laptopunu garantiden geldiği gibi ekran kartını garantiye gönder.
Not: Fanlarını her zaman %30-%40 hız seviyesinde tutarsan idare edebilirsin laptop gelene kadar.
2. Fan yüksek hızda dönerken rulmanlar zarar görmüş olabilir tavsiyem garantiye göndermen ilerde sıkıntı yaşatır.
3. 1 fan biraz sıkıntı olabilir ısı dağıtma konusunda ve AMD ekran kartı eskisi kadar olmasa da ısınıyor.
4. En kötü tek fanlı kullan laptopunu garantiden geldiği gibi ekran kartını garantiye gönder.
Not: Fanlarını her zaman %30-%40 hız seviyesinde tutarsan idare edebilirsin laptop gelene kadar.

Çözüm
Öncelikle cevabın için teşekkürler neden böyle bişey yaptımın sebebine gelirsek kart ısınmış mı diye kontrol ediyordum malum msi afterburner eskiden amd kartların ısısını göstermiyordu 😀
Aklıma bir soru takıldı da acaba bu rulmanların bozulması garanti kapsamına girer mi hayla göndermedim de garantiye 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı