Asus RX 480 vs MSI RX 480

sedef19

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu iki marka arasında kaldım önceki konulara baktım ancak herkes ucuz olanı alın demiş şuan Asus modeli MSI'dan daha ucuza geliyor bana ancak aralarındaki 40-50TL fark benim için çok problem değil ben hangisinin soğutması daha sessiz ve serin ise onu almak istiyorum ikiside özel tasarım olacak tabi kullanılan komponentlerin kalitesi aynıdır diye düşünüyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

Asus Artıları : BackPlate üzerindeki led efekt ve 2 adet 4 pinli Kasa fanı bağlantısı GPU sıcaklığına göre ayarlıyor. GPU Clock 1330MHZ Mem Clock 8000MHZ ( 3 Yıl Garanti )

MSI Artıları : 2 adet büyük fan ve kırmızının güzelliği. GPU Clock 1316 MHZ Mem Clock 8100MHZ

Son düzenleme:
İkisi arasında fark yok diyebiliriz hocam ancak ben olsam MSI alırdım. Teknik servisi, satış sonrası desteği ve kartın daha yakışıklı olmasından dolayı tercih ederdim.

Clock değeri düşük olsada soğutucu blok konusunda önceki 390 serisinde kullandığı fiyasko modelden ötürü sütten ağzı yanan ve Evga ACX, Zotac AMP tipi bakır ısı borularını dıştan görünmeyen şekline çeviren Asus alırdım.

AMD'de Sapphire, NVIDIA'da EVGA. Gerisi çok reklam yapmış markalar. Ama yanlış anlama hem MSI hem Asus çok kaliteli markalardır (y), sadece AMD'nin en büyük iş ortağı olduğu için ve arkasında arka plaka bulunduğu için Sapphire öneriyorum. CrossFire düşünüyorsanız MSI alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı