RX 480 Msi vs RX 480 Asus Strix

Marbilius

Hectopat
Anladığım kadarıyla özellikleri tamamen aynı olsa da soğutma olayları biraz farklıymış. Hangisi daha iyi soğutur? Şu an kullandığım 60W 740 MSI 2GB ile GTA 5 gibi oyunlarda 50-55'i görüyor ekran kartı, RX 480'e geçersem aşırı ısınma sorunları olabilir mi? Ses çok önemli değil

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ikilemde kalıp anakartım MSI olduğu için Gaming X'i aldım. Pişman değilim. Witcher 3, GTA V gibi açık dünya oyunlarında hep en yüksek ayarları yapmayı sevdiğimden yer yer 70 dereceye kadar çıktığı oluyor ama ekran kartı için bu tarz sıcaklıklar normal bana göre. İşlemcim de 65'i görüyor, onun için önlem alacağım.

Dostum pişman olacak zaten bir durum yok. Arada fark edecek belki 2 fps. Kesinlikle güzel bir seçim yapmıssın. Hayırlı olsun.
2 FPS bile fark edeceğini zannetmiyorum, ASUS'un bellek hızı daha yüksek, MSI'n da çekirdek hızları daha yükseğe çıkabiliyor. Elimin altında anakartın uygulaması var, tek tuşla OC yapıp tek tuşla fanların durduğu sessiz moda alabiliyorum. Teşekkürler :)

Cevap cok basit.
Markalar arasinda 3-5 FPS ve 3-5 dereceden fazla fark olmaz. Istediginiz markayi alin. Ekran karti sicakligi hakkinda 80 derece bile bu kartlar ickn asiri yuksek sicakliklar degil. Cok cok fan hizini biraz yukseltirsiniz o kadar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı