ASUS RX 550 4 GB ekran kartı için işlemci önerisi

burak0544

Centipat
Arkadaşlar, anakartım AM3 destekli bu ekran kartına hangi işlemci olur? Darboğaz yapmadan, gerekirse anakartı da değiştiririm. Lütfen önerdiğiniz işlemci ve anakartın maliyetini de söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelecekte bu sistemi yükseltmeyi düşünmüyorsanız FX 6300 rahat yeter o ekran kartına. Uygun fiyata bulursanız FX 8350 de olabilir. Anakart değiştirirseniz ramlerin de değişmesi gerekir, maliyet artar. Maksimum bütçeyi ve diğer bileşenleri de belirtirseniz daha sağlıklı öneri yapabiliriz.

Gelecekte bu sistemi yükseltmeyi düşünmüyorsanız FX 6300 rahat yeter o ekran kartına. Uygun fiyata bulursanız FX 8350 de olabilir. Anakart değiştirirseniz ramlerin de değişmesi gerekir, maliyet artar. Maksimum bütçeyi ve diğer bileşenleri de belirtirseniz daha sağlıklı öneri yapabiliriz.
Dostum bendefx 4100 var buna darboğaz yapar mı? bide 4100 ile 6300 arasında pek bişey değişir mi?

Yapsa bile ciddi seviyede olmaz ki yapacağını da düşünmüyorum. O ekran kartı için işlemci değiştirip masraf yapmaya gerek yok. FX 6300 daha güçlü ama dediğim gibi masraf yapmaya değmez.

Elindeki FX4100 için RX550 yeterlidir. Zamanında GTX 750 Ti ile çok kullanılmıştı bu işlemci. Ve RX550 ile hemen hemen aynı güçte. Darboğaz olacağını düşünmüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı