ASUS RX 550 vs. MSI RX 550

Bütçe
850 TL
Dostum yeri değil fakat imzandaki RX 560 sen mi overclock yaptın?
Evet. Uzamasın diye tek mesajda yazayım.
896SP stok halde geldi keşke 1024'lük olsaydı. Fabrika çıkışlı diğer modellerden daha düşük frekansla geliyor özellikle bellek hızı. Ben de araştırdığımda bellek modellerinin aynı olduğunu gördüm.
Sonra diğer kartların standart bellek frekansına çektim. (1500MHz>1750MHz) Ve 1751 veya 1749 aralığında Furmark'ta FPS düşüşü oldu yani en ideali 1750MHz.

Saat hızını da çok değiştirmedim ama şu anda 1240MHz'de. (1226MHz>1240MHz)

Voltaj verilmedi. Sadece Power Limit diye bir değer var o +60'da MSI Afterburnerda.

Sıcaklıklar çok iyi 65-67C'de kullanıyorum kasanın çok iyi bir yerde olmamasına rağmen. (Egzoz fanın önü kapalı hava rahatça çıkamıyor.) Fan hızı yanılmıyorsam varsayılanda.

Bir takım karmaşık ve riskli ayarlar ile 1024SP oluyor diye duydum bir kaç yabancı yapmış ama riske girmeye değmez diye düşünüyorum.

Kart RX560D olarak geçiyor. Ama kutuda D diye bir şey yok. O.C. edition olduğunu vurgulamışlar sadece.

Evet. Uzamasın diye tek mesajda yazayım.
896SP stok halde geldi keşke 1024'lük olsaydı. Fabrika çıkışlı diğer modellerden daha düşük frekansla geliyor özellikle bellek hızı. Ben de araştırdığımda bellek modellerinin aynı olduğunu gördüm.
Sonra diğer kartların standart bellek frekansına çektim. (1500MHz>1750MHz) Ve 1751 veya 1749 aralığında FurMark'ta FPS düşüşü oldu yani en ideali 1750MHz.

Saat hızını da çok değiştirmedim ama şu anda 1240MHz'de. (1226MHz>1240MHz)

Voltaj verilmedi. Sadece Power Limit diye bir değer var o +60'da MSI Afterburner'da.

Sıcaklıklar çok iyi 65-67C'de kullanıyorum kasanın çok iyi bir yerde olmamasına rağmen. (Egzoz fanın önü kapalı hava rahatça çıkamıyor.) Fan hızı yanılmıyorsam varsayılanda.

Bir takım karmaşık ve riskli ayarlar ile 1024SP oluyor diye duydum birkaç yabancı yapmış ama riske girmeye değmez diye düşünüyorum.

Kart RX560D olarak geçiyor. Ama kutuda D diye bir şey yok. O.C. Edition olduğunu vurgulamışlar sadece.

Yani ben de overclock edeyim mi değer mi?

Geri
Yukarı