ASUS RX 5600XT vs MSI RX 5600XT oyuncu kasası sistem tavsiyesi

eneserdogan

Hectopat
Beyler/Bayanlar selam.

İlk sistem:

Yapılan değişiklik: Anakartı MSI A320M Bazooka yapın, kasayı da Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB 650W 80+ yapın.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İkinci sistem:

Yapılan değişiklik: Anakartı ASUS TUF B450M-PLUS GAMING yapın, SSD'yi de XPG 512 GB Spectrix S40G M.2 yapın.

Hangisi oyun için daha mantıklıdır, şimdiden teşekkürler.

2. kasa kat ve kat daha iyi. 1. avantajı M.2 SSD, 2. avantajı B450 anakart. HDD almanı da öneririm.

2. kasa kat ve kat daha iyi. 1. avantajı M.2 SSD, 2. avantajı B450 anakart. HDD almanı da öneririm.
Bir süre bununla devam edip Toshiba 1TB P300 takviye etmeyi düşünüyorum.
Ve hocam MSI RX5600XT ile ASUS RX5600XT arasında fark var mıdır veya hangisi daha iyidir, bir bilgin var mı?

B

Bir süre bununla devam edip Toshiba 1TB P300 takviye etmeyi düşünüyorum.
Mantıklı olur, P300 de gayet güzel HDD. Ayriyeten 512GB denen SSD'lerin tam olarak 512 GB olmadığını bilin. Örneğin bendeki 480 GB Crucial BX500 SSD 446 GB olarak gözüküyor. 1-2 oyun vs. indirebilirsiniz ancak bir yerden sonra kısıtlı alan sıkıntı yaratabilir.

Beyler/Bayanlar selam.

İlk sistem:

Yapılan değişiklik: Anakartı MSI A320M Bazooka yapın, kasayı da Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB 650W 80+ yapın.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İkinci sistem:

Yapılan değişiklik: Anakartı ASUS TUF B450M-PLUS GAMING yapın, SSD'yi de XPG 512 GB Spectrix S40G M.2 yapın.

Hangisi oyun için daha mantıklıdır, şimdiden teşekkürler.
İkisi de gayet güzel sistemler. 144hz monitör ve mekanik klavyeyle güzel bir performansa ulaşabilirsiniz. Alttaki sistem daha iyi bir tercih olabilir kasaya önem veriyorsanız. Değişiklikte anakart ı Tuf yapın demişsiniz, güzel tercih!

İkisi de gayet güzel sistemler. 144hz monitör ve mekanik klavyeyle güzel bir performansa ulaşabilirsiniz. Alttaki sistem daha iyi bir tercih olabilir kasaya önem veriyorsanız. Değişiklikte anakart ı Tuf yapın demişsiniz, güzel tercih!
Hocam MSI RX5600XT mı, ASUS RX5600XT mı, hangisini önerirsin? MSI soğutma da önde gibi duruyordu fakat ASUS güncelledi ve şu an denk gibiler.

Hocam mekanik klavye + kaç FPS veriyor?
Hocam MSI RX5600XT mı, ASUS RX5600XT mı, hangisini önerirsin? MSI soğutma da önde gibi duruyordu fakat ASUS güncelledi ve şu an denk gibiler.
ASUS TUF serisi biraz sıkıntılıydı, yenilerinde düzeltmişlerdi diyorlardı ama emin değilim. Alacağın kartın benchmarkına bak, ASUS soğutmada sıkıntı yaratmıyorsa ASUS al.

ASUS TUF serisi biraz sıkıntılıydı, yenilerinde düzeltmişlerdi diyorlardı ama emin değilim. Alacağın kartın benchmarkına bak, ASUS soğutmada sıkıntı yaratmıyorsa ASUS al.
Baktım benchmarklara hocam. Rakibi MSI ve Gigabyte ile neredeyse aynı ısı ve performansta. Zaten sistemi ekran kartına değil Anakart ve M.2 SSD'ye göre seçtim fakat yine de sorayım dedim.

Mekanik klavyenin fps e etkisi yoktur. Ancak rahat bir oyun performansı için çoğu oyuncunun tercihidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı