ASUS RX 570 ekranda dikey çizgiler oluşması sorunu

Oğuzhan Şenol

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. ayın 6'sında gamegaraj sitesinden pollux 3TD adlı bir hazır sistem satın aldım.
Sistem bugün içinde elime ulaştı elime ulaştığında ekran kartı sisteme montelenmiş şekilde geldi. Yolda gelirken anakartın ekran kartı takma slotunun olduğu yerdeki mandal kırılmış ben bunu sistemi kurarken fark etmedim. Neyse sistemi kurmaya başlarken ekranda ufak çizgiler meydana geldi. Ancak Windows kurulumunu yaptıktan sonra bu şekilde sorun olmadı. Sisteme düzgün bir şekilde Windows'u kurdum daha sonra güncelleştirmelere ilişkin yeniden başlatmalarda anakart logosunun çıktığı esnada yine çizgiler çıkıyordu ancak masaüstüne geçtiği esnada yok oluyordu. Daha sonra bir anda ekranım gitti ve görüntülerdeki şekillerde oldu bende ekran kartında bir sorun olabileceğini düşünüp kontrol ettim. Kontrol ettiğimde ise ekran kartının yerinden oynadığını ve mandalın kırıldığını orada fark ettim ekran kartını sabit bir şekilde yerine tekrar oturttum ve sistemimi tekrardan başlattım. Bu sefer ki başlangıçta herhangi bir çizgi veya sorun yok gibi gözüküyordu. Taki sisteme LOL yükleyip deneyene kadar yükleme aşamasında veya herhangi bir aşamada sorun yoktu ancak oyunun açtıktan sonra yaklaşık 15 saniye içerisinde birden ekranım gitti ve görüntülerdeki gibi çizik çizik olmaya başladı daha sonrada sistem açılmadı ve siyah ekranda kaldı bende bu yüzden satın aldığım firma ile iletişime geçtim ve bugün kartı değişime yolladım. Daha sonra eve gelip eski ekran kartımla kontrol ettiğimde ASUS GT 420 herhangi bir sorun yoktu sistemde düzgün bir şekilde açıldı. Yeni aldığım ekran kartının marka modeli ASUS RX 570 şimdi arkadaşlar benim merak ettiğim bu sorun neden kaynaklanmış olabilir. Ekran kartı yerinden oynadığından dolayı mı arızalanmıştır ancak arızalı ise bile neden sistemim çalıştı ve bir oyuna girince aniden gitti merak ettiğim için açtım bu konuyuda. Anakart modeli ASUS H310M-R r 2.0 sistem gamegaraj pollux 3 TD adlı bir sistem ...

WhatsApp Image 2020-04-09 at 18.26.24 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-04-09 at 18.26.24.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
O kuzenimdede oluyordu laptopunda NVIDIA kullanıyordu o kartı aygıt yöneticisinden devre dışına alınca düzeldi, sanırım sorun ekran kartından teknik servisine götürmeni öneririm ya da yakınındaki iyi anlayan bilgisayarcıya.

Dostum %100 olur mu bilmem ama Driver Booster indirip sürücülerini güncelleyip kötü çözünürlüğü düzelt seçeneğine tıklayıp bir onarmayı denemelisin Driver Booster'ı Pro yaparsan daha iyi olur internette serialları var E9CA1-27CD3-CD35B-EB1b7 serialını kullanabilirsin.

bu arada arkadaşlar bişey sormak istiyorum benim ekranımda dvi girişi var bu powercolor rx570 de dvi girişi olduğunu gördüm ama dvi-i dual gibi gözüküyor benim ekran sanki single bir sorun olurmu bunda yoksa bu sadece kablo ile alakalı bir durummu ekranım 60hz
Baska marka veriyolarsa ASUS veye safir iste.
ellerinde powercolor varmış sorun olur mu ki ?

bu arada arkadaşlar bişey sormak istiyorum benim ekranımda dvi girişi var bu powercolor rx570 de dvi girişi olduğunu gördüm ama dvi-i dual gibi gözüküyor benim ekran sanki single bir sorun olurmu bunda yoksa bu sadece kablo ile alakalı bir durummu ekranım 60hz

ellerinde powercolor varmış sorun olur mu ki ?
Olmazda biraz daha bilindik markalar daha rahat ettirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı