ASUS RX 5700XT WattMan ve çeşitli hatalardan dolayı iade alınır mı?

Ulugbek yoldas

Femtopat
Daha fazla  
Iyi günler arkadaslar. 20 gün once MediaMarkt'tan ASUS ROG STRIX RX 5700 XT ekran kartı aldım karttan iki de bir WattMan hatası alıyordum. Bilgisayar oyun oynarken bazen kendini kapatıyordu veya yeniden başlatıyordu ve driver bakınca WattMan ayarları geri yuklendi yazıyordu, bir de ekran kartından oyunda yük altında ses geliyordu. Servise gondersem iadesi olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında ses gelmesinin sebebi büyük ihtimalle Coil Whine. Bu arızayı eğer çok çok yüksek bağırmıyorsa kabul etmeyeceklerdir. WattMan arızası için kartta harhangi bir OC/UV varsa kaldırmanı bir de öyle denemeni tavsiye ederim. Bende aynı kartı kullanıyorum 20.4.2 wqhl sürümünü kullanıyorum benim kullandığım uygulamalara ve oyunlara göre en sorunsuz çalışan sürüm bu seninde bu sürüm ile denemeni tavsiye ederim. Bir de bu videoya göz atıp bunları uygulayıp deneyebilir misin? Son olarak benim sana bir sorum olacak acaba kartın yük altında çıktığı maksimum sıcaklık nedir?

Son düzenleme:
Performansta sıkıntı yok deyip bir sürü arkadaşa kartlarını geri göndermişler Coil Whine durumuyla karşılaşan. Onun dışında Wattman hatası var deyip gönderebilirsin ama değişim direk verirler mi bilemiyorum. Ben ASUS servisine monitörümü gönderdim daha bugün sisteme girişini yaptılar. 4 gün önce ellerine ulaşmıştı. :)

Performansta sıkıntı yok deyip bir sürü arkadaşa kartlarını geri göndermişler Coil Whine durumuyla karşılaşan. Onun dışında Wattman hatası var deyip gönderebilirsin ama değişim direk verirler mi bilemiyorum. Ben ASUS servisine monitörümü gönderdim daha bugün sisteme girişini yaptılar. 4 gün önce ellerine ulaşmışt

Performansta sıkıntı yok deyip bir sürü arkadaşa kartlarını geri göndermişler Coil Whine durumuyla karşılaşan. Onun dışında Wattman hatası var deyip gönderebilirsin ama değişim direk verirler mi bilemiyorum. Ben ASUS servisine monitörümü gönderdim daha bugün sisteme girişini yaptılar. 4 gün önce ellerine ulaşmıştı. :)
Coil whine sesi çok rahatsız ediyor açıkçası zaten işlemci olarak r5 3600x kullanıyordum stok fanı cok ses yaptığından sıvı soğutucu aldım. Simdi de ekran kartının sesi var.
Yük altında ses gelmesinin sebebi büyük ihtimalle Coil Whine. Bu arızayı eğer çok çok yüksek bağırmıyorsa kabul etmeyeceklerdir. WattMan arızası için kartta harhangi bir OC/UV varsa kaldırmanı bir de öyle denemeni tavsiye ederim. Bende aynı kartı kullanıyorum 20.4.2 wqhl sürümünü kullanıyorum benim kullandığım uygulamalara ve oyunlara göre en sorunsuz çalışan sürüm bu seninde bu sürüm ile denemeni tavsiye ederim. Bir de bu videoya göz atıp bunları uygulayıp deneyebilir misin? Son olarak benim sana bir sorum olacak acaba kartın yük altında çıktığı maksimum sıcaklık nedir?
En fazla 85 dereceyi gördüm o da fan ayarları varsayilanda durduğu zaman. Kendim ayarlafigimda 70 cok nadir geçiyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı