ASUS RX 6900 XT servis sorunu

Autolycus

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle yaptığınız yorumların her birinin ayrı ayrı değerli olduğunu belirtmek isterim ki an itibarı ile görüş olarak yardımlarınıza ihtiyacım var. Sorunuma gelecek olursak 27.01.2021 tarihinde büyük bir teknoloji marketten ASUS RX 6900XT aldım. Malum kullanış amacım belirli oyunları oynamak. Lakin belirli bir süre sonra oyun oynama esnasında (süre derken 2 saat) bilgisayarın kapanması sorunu ile karşılaştım. Driverlari sildim yeniden yükledim olmadı. Format attım tekrar yükledim olmadı. En sonunda 05.02.2021 ürünü mağazaya götürüp servis talebi açtırdım. Bu noktaya kadar normal.

ASUS olduğu için telefonuma da ASUS'un MyASUS uygulamasını indirdim ki rahat rahat ne yapılıyor takip edebileyim. En sonunda MyASUS uygulamasına girdiğimde normalde cihazınızın dayanıklılık testleri yapılıyor yazarken bu gün sabah saat 9:53 sularında ürününüz için iade süreci başlatılmıştır. Yazısı ile karşılaştım. Tabi büyük mağazayı aradım değişim olacak bakın beni mağdur etmeyeceksiniz değil mi? Diye sordum ve sonuçta malum fiyatların arttığından bahsettim. Onlarda elde varsa değişir yoksa para iadesi yapılır dedi.

Gel zaman git zaman öğlen saat 1 suları oldu. Bir daha bakayım dedim. MyASUS programına. Bir de ne göreyim. Onarıma devam edebilmek için tamir ücretinin onaylanması gerekiyormuş. Konu ile ilgili bilgi vermek için beni e mail ve posta ile arayacaklarmış. Tabi sabah başka öğlen başka görünce kan beynime sıçradı. Ardından büyük mağazadan mesaj. Tamir için tamı tamına 12 bin küsur TL. Para istiyorlar. Sebep ise ben sadece oyun oynadığım (PUBG, CS:GO vs.) Kartımın BIOS'u ile oynamışım. BIOS'unun üzerinde işlem yapmışım ve garanti dışı kalmış. Kart 9 günlük önce değişim denildi sonra suç bende oldu. Şimdi soruyorum ne yapabilirim ve gerçekten cevaplarınız çok değerli. Bana akıl verin.

Dosya Ekleri

• IMG_2637[2690].png
    IMG_2637[2690].png
    21 KB · Görüntüleme: 100
  • IMG_2646[2692].png
    IMG_2646[2692].png
    59,6 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_2655[2688].png
    IMG_2655[2688].png
    895,5 KB · Görüntüleme: 117
GPU biosuyla oynamaktan kasıt ne tam olarak? Soru içerisinde gizem kalmaması için soruyorum. Pek tabii mining içinde almış olabilirsiniz ya da denemiş olabilirsiniz. Garanti kapsamında servisler son zamanlarda mining yüzünden zarar etmeye başladı. (Satılan ürünün fiyatı belirlenirken bir nevi ürünün garanti maliyeti de hesaplanır, garanti zorunlu bir hizmet olmasına rağmen servislerin kalitesine kalıyor böyle durumlar...)
Bu yüzden impulsif kararlar verebiliyorlar. Mümkünse kanıt sunmalarını isteyin. THH'ye başvurmak dışında şu aşamada yapacağınız çok birşey yok.

GPU biosuyla oynamaktan kasıt ne tam olarak? Soru içerisinde gizem kalmaması için soruyorum. Pek tabii mining içinde almış olabilirsiniz ya da denemiş olabilirsiniz. Garanti kapsamında servisler son zamanlarda mining yüzünden zarar etmeye başladı. (Satılan ürünün fiyatı belirlenirken bir nevi ürünün garanti maliyeti de hesaplanır, garanti zorunlu bir hizmet olmasına rağmen servislerin kalitesine kalıyor böyle durumlar...)
Bu yüzden impulsif kararlar verebiliyorlar. Mümkünse kanıt sunmalarını isteyin. THH'ye başvurmak dışında şu aşamada yapacağınız çok birşey yok.
İnanın tek yaptığım toplanda 5 saat pubg oynayabildim. Anlıyorum evet mining yapan çok ama onlardan biri değilim tek kart ve tek oyunda makine kapanınca oyun esnasında DDU ile sildim ettim, olmadı format attımda denedim gene olmadı da kartı servise yolladım. Biosla oynanmış. Kullanıcı hatası oluşmuş bana tek söylenen daha doğrusu teknoloji marketin söylediği bu. Kart gelince belki daha ayrıntılı bir yazı vardır.

Ben de aynı dertten problem yaşıyorum şu anda. Benim cihazım ASUS DSL AC750 model numaralı modem. Ben ASUS'un sitesinden onarım hizmetini başlattım. 15 gün kadar UPS Kargo'nun kurye gönderip ürünü elimden teslim alması için bekledim (bu arada mailleşiyordum nerede kaldı kurye diye sormak için, bir kere de arama yaptım aynı sebepten). Ürün servisin eline geçtiğinde aynı sana da yazmış oldukları gibi ürününüzün onarımına devam etmek için sizi arayıp ücret talep edilecektir yazısını gördüm. Bu hafta [email protected] mail adresi ile irtibat kurdum ve bu talep edilecek ücretin ne olduğunu, ürünü gönderirken sisteme faturayı taradığımı hatta gönderdiğim ürünün kutusunun içine de faturasının bir kopyasını koyduğumu ve ürünün yaklaşık 2 ay daha garanti kapsamında olduğunu hatırlattım yani benden kaynaklanan ürüne dış müdahale yok ve de faturada garanti kapsamında olduğundan ücretsiz onarım/değişim yapılması gerektiğini söyledim. ASUS dönüş yapıp benden faturayı mail ile göndermemi istedi ve bende gönderdim akabinde tekrardan dönüş yapıp servis ekiplerine ilettiklerini bildirdiler. Tam olarak bugün de tekrardan sana yazılan ürününüz için iade süreci başlatılmıştır diye güncellendi onarım durumum. İlk başta ürünü acaba yapmadan gerimi gönderecekler diye düşündüm fakat forumlarda dolaşırken anladığım kadarıyla ürün değişim/iade raporu gönderecekler miş. Dediğim gibi [email protected] adresine mail atın belki de sizin de sorununuz böyle basit bir hatadan kaynaklanıyordur.

Ben de aynı dertten problem yaşıyorum şu anda. Benim cihazım ASUS DSL AC750 model numaralı modem. Ben ASUS'un sitesinden onarım hizmetini başlattım. 15 gün kadar UPS Kargo'nun kurye gönderip ürünü elimden teslim alması için bekledim (bu arada mailleşiyordum nerede kaldı kurye diye sormak için, bir kere de arama yaptım aynı sebepten). Ürün servisin eline geçtiğinde aynı sana da yazmış oldukları gibi ürününüzün onarımına devam etmek için sizi arayıp ücret talep edilecektir yazısını gördüm. Bu hafta [email protected] mail adresi ile irtibat kurdum ve bu talep edilecek ücretin ne olduğunu, ürünü gönderirken sisteme faturayı taradığımı hatta gönderdiğim ürünün kutusunun içine de faturasının bir kopyasını koyduğumu ve ürünün yaklaşık 2 ay daha garanti kapsamında olduğunu hatırlattım yani benden kaynaklanan ürüne dış müdahale yok ve de faturada garanti kapsamında olduğundan ücretsiz onarım/değişim yapılması gerektiğini söyledim. ASUS dönüş yapıp benden faturayı mail ile göndermemi istedi ve bende gönderdim akabinde tekrardan dönüş yapıp servis ekiplerine ilettiklerini bildirdiler. Tam olarak bugün de tekrardan sana yazılan ürününüz için iade süreci başlatılmıştır diye güncellendi onarım durumum. İlk başta ürünü acaba yapmadan gerimi gönderecekler diye düşündüm fakat forumlarda dolaşırken anladığım kadarıyla ürün değişim/iade raporu gönderecekler miş. Dediğim gibi [email protected] adresine mail atın belki de sizin de sorununuz böyle basit bir hatadan kaynaklanıyordur.
Ama bana Vatan Blg aracılığı ila mesaj geldi. Onarım için 12108 TL cik ödenmesi ile ilgili.

Ama bana Vatan blg aracılığı ila mesaj geldi. Onarım için 12108 TL cik ödenmesi ile ilgili.

Fark etmez siz bahsettiğim maile düzgün bir şekilde sorununuzu izah edin ya da ASUS teknik desteği arayıp çözüm isteyebilirsiniz. Ürününüz faturası var garantisi var, herhangi bir dış müdahale yapmamışsınız ürününüzü ücretsiz değiştirmeleri lazım. Kartınız zaten yeni bir kart 1 ay içinde muhakkak yenisini temin eder Vatan Bilgisayar. Bende şu an servis sıkıntısı çektiğim için rahatça diyebilirim ki bilmeyenlere giydiriyor ASUS servisi uyanık olun hakkınızı arayın! ASUS servis şikayetleri diye aratırsanız benim sizin gibi bu ay içinde aynı problemi yaşayan onlarca insan var. Bu arada ASUS uygulamasından konu açabiliyorsunuz sorununuz ile ilgili onlar size dönüş yapıyor. Direkt mail de atabilirsiniz size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı