ASUS RX570 4 GB WattMan hatası

NiqhTmaRe

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Resim Öğretmenliği
Başlıkta görüldüğü gibi sürekli alıyorum bu hatayı. Bilgisayar masaüstünde boşta bekliyordu ve birden hata verdi. Birkaç kez oyunda yaptı. Ne undervolt var ne başka bir şey. Her şeyi fabrika ayarında kullanıyorum. Birden çok sürücü değiştim çözüm olmadı. Sorunun neden kaynaklandığını bulamadım.

WattMan hatası bende alıyordum ekran bir süre gelmiyordu hatta ama daha sonra kendiliğnden gitti çözümüne baktım ama bende bir şey bulamadım

Güncel Windows ve güncel sürücü anahtar bileşenler. Ayrıca Vengeance gibi RAM'lerde XMP düzgün çalışmayabiliyor. Bunları baz frekansta çalıştırınca da sorunlar düzelebilir. WattMan denince sorun ekran kartından gibi görünebilir ama sistemde oluşan beklenmedik sorunlar yüzünden bu uyarı çıkıyor genelde.

Denedin mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda yapılması gerekenleri yaptım bu saatten sonra tekrarlayacak mı bakacağım teşekkürler.
Güncel Windows ve güncel sürücü anahtar bileşenler. Ayrıca Vengeance gibi RAM'lerde XMP düzgün çalışmayabiliyor. Bunları baz frekansta çalıştırınca da sorunlar düzelebilir. WattMan denince sorun ekran kartından gibi görünebilir ama sistemde oluşan beklenmedik sorunlar yüzünden bu uyarı çıkıyor genelde.
Evet bunu biliyorum. RAM konusunda 2133MHz GSkill RAM'lere sahibim. Anakart üzerinden hızlarını 2666MHz yapıp kullanıyorum. İlk düşündüğüm ve aklıma gelen RAM frekansları idi. Sonradan düzelttim ancak sorun yine devam etti. Windows ve sürücü konusunda her zaman stabil sürücüyü kullanmaya çalışıyorum.

PSU sorunsuzsa, BIOS ve chipset güncelse başka bir fikrim yok maalesef.
PSU sorunsuz diye düşünüyorum. Çünkü bir çok testte herhangi bir tekleme falan yapmadı. Tam yük bindiriyorum çünkü. Tabii bu onun düzgün olduğu anlamına gelir mi bilmiyorum. Onun dışında BIOS güncel. Chipset driverını anakart sitesinden güncellemiştim en son. Bende soruna ne sebep oluyor bilmiyorum gerçekten. Şu videodakileri bir deneyeceğim ama.

Geri
Yukarı