Çözüldü RX570 WattMan hatası

• Konuyu başlatan 3x3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 717
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

3x3

Decapat
Daha fazla  
Selam millet. ASUS ROG STRIX RX570 ekran kartım var ve "Radeon™ Software Adrenalin 22.2.3 WHQL" sürümünü kullanıyorum. 2 gün arayla istisnasız WattMan hatası alıyorum. Denediğim çözümler şunlar,
Maksimum frekans düşürmek.
WHQL sürüme geçmek.
DDU ile driveri silip yeniden yüklemek.
Driveri kurarken minimal kurulumu seçerek kurmak.
Fakat bunların hiçbiri çözüm olmadı. Ayrıca aldığım hata çoğu zaman yüksek gereksinim isteyen bir oyunda Alt Tab atınca oluyor. Ekran 3-4 saniyeliğine donuyor ve arka tarafta sesler gelmeye devam ediyor. Bu yüzden sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Tabii sizin de görüşlerinizi bekliyorum. Radeon ayarlarım resimde görüldüğü gibi herkese iyi geceler. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-13 001543.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-13 001543.png
    106,4 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemimiz benzer. Ben de hatayı alıyordum. Güç sınırını %20'ye çektikten sonra bir daha çok çok nadir olmaya başladı, hatta şu an bayağı bir OC halini kullanıyorum kartın fakat WattMan hatası vermiyor. Güç sınırını bir deneyebilirsiniz, ayrıca kartın standart MHz değeri 1275, onu da deneyebilirsiniz. Fabrika çıkışlı OC kartlarda daha çok WattMan'a rastlanıyor.
Yeniden wattman hatası almaya başladım :D Şimdi ise mhz düşürüp, güç tüketimini 15'e aldım. Bide böyle deniycem.
Valla bende elektrikler gidince bile WattMan yazıyor. Oyun crash verince bile WattMan yazıyor. Yani her durum ekran kartıyla alakalı olmayabilir.

Valla bende elektrikler gidince bile WattMan yazıyor. Oyun crash verince bile WattMan yazıyor. Yani her durum ekran kartıyla alakalı olmayabilir.
Olabilir. Zaten 1 seneye sistemi değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat sorunun başka bileşenlerde olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı