ASUS RX570 ROG STRIX oyunlarda keskin görüntü veriyor

Enes55_

Hectopat
Merhaba, oyunlarda keskin görüntü alıyorum ve bu bana göre sinir bozucu bir şey. Daha önceden yüksek ayarlarda kaliteli görüntü alıyordum. Oyunun ayarlarında her şey yüksekte, V-Sync'i açtım aynı, kapattım yine aynı. Örnek olarak BeamNG Drive oyununda, kırmızı oklar ile gösterdiğim yerdeki durumdan bahsediyorum. Bu durum başka oyunlarda da aynı şekilde. Nasıl düzeltebilirim?

1577561995748.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Köşe yumuşatma kapalı olunca böyle tırtıklı görüntü verir. FXAA-MSAA gibi bir ayar varsa en düşükte bile açsanız bayağı farkeder ancak çok yük bindirir bilginiz olsun (oyundan oyuna).

Son düzenleme:
Oyunun grafik motorundan kaynaklı olabilir. AMD ayarlarından oyun profiline girip Anti-Aliasing vb. açmayı deneyebilirsiniz.
Sorun bu ayardan kaynaklı. Yeni 2020 sürücüsünde bu ayar eklendi, görüntüyü keskinleştiriyor.
Eki Görüntüle 479237

Ben bu ayarı ETS 2'de kullanıyorum aksine oyunu harika yaptı fakat bu oyun için bilemem.

Bkz.;

unknown.png

Sorun bu ayardan kaynaklı. Yeni 2020 sürücüsünde bu ayar eklendi, görüntüyü keskinleştiriyor.
Eki Görüntüle 479237

Ayarlarım bu şekilde, fakat ikinci resimde işaret koyduğum ayar kendi kendine 16x 'ten 2x 'e çekmekte, ayarları kaydet olayı yok sanırsam, ya ben göremedim, ya da kendi otomatik kaydediyor. Görüntü keskinleştirme ayarı kapalıydı, açtığımda BeamNG.drive oyununda bir şey fark etmedi ama ETS2 'de ciddi derecede fark etti.

1577567402766.png

1577567529834.png

Oyunun grafik motorundan kaynaklı olabilir. AMD ayarlarından oyun profiline girip Anti-Aliasing vb. açmayı deneyebilirsiniz.

Ben bu ayarı ETS 2'de kullanıyorum aksine oyunu harika yaptı fakat bu oyun için bilemem.

Bkz.;

unknown.png

ETS2 'de de aynı sorun var fakat BeamNG.drive 'ye oranla daha az. Oyunun grafik motorundan kaynaklı sorun olduğunu düşünmüyorum, oyunun tanıtım videosunda keskinlik yok...

ets2_20191212_235757_00.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı