ASUS ServisPoint deneyimleriniz

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartımı garanti kapsamında ASUS ServisPoint servisine gönderecekler ama sağlam cihazı bozup gönderirler diye tereddütteyim.

Forumlar ve yorumlara bakınca kanım donuyor. Cihazları kafalarına göre garanti dışı bırakmaları, cihazı kendileri bozup alıcı ödemeli kargoyla göndermeleri, "işlem yapıldı" diyerek o işlemi yapmamış olmaları gibi bir sürü rezil deneyim yaşamış olanlar var.

Sizler ASUS cihazınızı ServisPoint'e göndediyseniz neler yaşadınız?

Anakartımı gönderdim, cihazımın biosu başlatılamıyordu. Elektrikten kaynaklı böyle sorun yaşıyordum önceden ve 1 gün elektriksiz bir şekilde beklediğimde düzeliyordu. 2 ay düzelmeyince gönderdim, bir onarım yapmasalar da geldiğinde anakart sorunsuzca çalıştı, bios güncellemişler, portlarda sorun olduğunu bildirmiştim, düzeltmişler. Ben memnun kaldım. Ekran kartı diyorsunuz, hiç sıfır bir GPU almadım, Hele ASUS ekran kartı hiç almadım ama umutlu olmanızı tavsiye etmekten başka bir seçeneğim yok. Her zaman kötü bir sonuç almayabilirsiniz.

Ekran kartımı garanti kapsamında ASUS ServisPoint servisine gönderecekler ama sağlam cihazı bozup gönderirler diye tereddütteyim.

Forumlar ve yorumlara bakınca kanım donuyor. Cihazları kafalarına göre garanti dışı bırakmaları, cihazı kendileri bozup alıcı ödemeli kargoyla göndermeleri, "işlem yapıldı" diyerek o işlemi yapmamış olmaları gibi bir sürü rezil deneyim yaşamış olanlar var.

Sizler ASUS cihazınızı ServisPoint'e göndediyseniz neler yaşadınız?

Bende çok yardımcı oldular.

Neler yaşadığınızı anlatabilir misiniz? Hangi cihazı ServisPoint'e gönderdiniz? Neden gönderdiniz?

ASUS Dual RTX ekran kartım bir gün nedense sağ fanı durdu yani bir dönüyor bir dönmüyor. Bende garantiye gönderdim ama şansıma araya Kurban Bayramı girdiği için biraz süreç uzadı ama bayramdan sonra direkt olarak değişim ve iade raporu gönderdiler ve aldığımız yerde bizi zorlamadan hemen değiştirdi.

ASUS TUF A15 cihazımı düşürmem sebebi ile üst kapak değişimi için vakit sorunum olması sebebi ile İzmir'den Ankara'ya giderek servise elden teslim götürdüm. Ekran ve ön bezel sağlamdı, sadece kapakta yamulma vardı. Onarım sırasında ekranı kırdıkları için cihazın ekranı servis tarafından ücretsiz değiştirildi, servis bana onarımın bittiğini haber vermediği için mesai bitimine yakın bir vakitte ASUS müşteri hizmetlerinden öğrenerek teslim aldım ve fazla incelemedim. Fakat yeni kapakta eğim olması sebebi ile ekran kasıntılı duruyor ve anormal derecede ekranda ışık sızması var baskıdan dolayı. ASUS ile defalarca iletişime geçtim, süreci araştırıp dönüş sağlayacağız diyorlar ardından ise sadece müşteri memnuniyet anketi geliyor. Aylardır sonuç alamıyorum.

ASUS TUF A15 cihazımı düşürmem sebebi ile üst kapak değişimi için vakit sorunum olması sebebi ile İzmir'den Ankara'ya giderek servise elden teslim götürdüm. Ekran ve ön bezel sağlamdı, sadece kapakta yamulma vardı.
Cihazınızı ServisPoint'e mi teslim ettiniz? Eğer cihazınızı ServisPoint'e (İstanbul) göndermediyseniz yorumunuz bu konuyu ne yazık ki ilgilendirmemektedir.

Cihazınızı ServisPoint'e mi teslim ettiniz? Eğer cihazınızı ServisPoint'e (İstanbul) göndermediyseniz yorumunuz bu konuyu ne yazık ki ilgilendirmemektedir.

Zaten cihazım Ankara KVK'den ServisPoint'e sevk edildi, ancak dediğiniz konu beni ilgilendirmemekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ufak bir deneyim de benden olsun.
2021 yılında ASUS ROG laptopumda performans düşüklüğü sebebiyle mağaza aracılığıyla gönderildi ve para iadesi kararıyla sonuçlandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı