Asus Strix RX 570 Isınma Sorunu

Darrcolt

Kilopat
Daha fazla  
Asus Strix RX 570 kullanıyorum. Kartı alalı birkaç gün oldu. 2 saat boyunca ağır oyunlar oynadığımda, %100 yükte 78 dereceye kadar çıkabiliyor. Sizce bu ürün kusurlu mu? Değerler hakkında yorumlarınız nedir? Kart kendi sürücüsü ile overclock modunda çalışıyor. Her şey otomatik olarak ayarlı. Program ve kasamı görsellerde belirttim. Kasam Rampage Falcon X.

1.png

2.png

3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsedilen ekran kartı için değerler normal, bir sıkıntı oluşturmaz. İsterseniz GPU Tweak yazılımından gaming mode veya silent moda geçerek biraz daha serin kullanabilirsiniz. Performansta pek büyük kayıp olmaz.

Asus Expedation RX 570 kullanıyorum ve hic bir zaman sıcaklığın 70 72 dereceyi geçtiğini görmedim, en sicak yaz günlerinde bile. Değerler normal falan değil hele ki ROG Strix modeli için. Tahminimce kasanızın hava sirkülasyonu sorunlu. Ön kapağı acik şekilde veya yan kapakları açık şekilde test et eğer sonuç değişmez ise sorun karttadır.

Asus Expedation RX 570
Sizin kartınızın hızları; 1266 MHz (OC Mode), 1256 MHz (Gaming Mode) şeklinde o hızlarda o sıcaklığı görmeniz normal. Gpu frekanslarına göre sıcaklıkların artması da gayet doğal.
Değerler ROG Strix modeli için normal değil. Büyük ihtimalle kasanın hava sirkülasyonu berbat.
ROG Strix serisinin 2 fanlı modellerinde durumlar böyle, kasa içi hava akışı da şüphesiz etki eder ancak AMD ve Oc modda yüksek frekans kullanım normal olarak o sıcaklıklara çıkartıyor. Frekans düşürerek daha serin çalışması sağlanabilir.

Sizin kartınızın hızları; 1266 MHz (OC Mode), 1256 MHz (Gaming Mode) şeklinde o hızlarda o sıcaklığı görmeniz normal. Gpu frekanslarına göre sıcaklıkların artması da gayet doğal.

ROG Strix serisinin 2 fanlı modellerinde durumlar böyle, kasa içi hava akışı da şüphesiz etki eder ancak AMD ve Oc modda yüksek frekans kullanım normal olarak o sıcaklıklara çıkartıyor. Frekans düşürerek daha serin çalışması sağlanabilir.
Hocam zaten Rx 580'in stock hızları 1365'miş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı