Asus Strix RX 570 Isınma Sorunu

eeburak11

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi 40 dk'lık bir oyundan sonra dereceler 80-85 civarını görüyor sizce bu değerler normal mi?

Hangi oyunda bu değerleri görüyor ve kartınızın bakımı yapıldı mı?
Şuanlık PUBG'de görüldü bu değerler kartın bakımını yapmadım kart yeni çünkü 1 ay kullanılmadı daha.
Ekran kartı kuzey köprüsüne yakın ise o ısı değerlerine çıkmasının sebebidir .Anakartnızın kuzey köprüsünün termal macun bakımını yapınız derim.
Anakartta aynı şekilde yeni daha bu kadar kısa sürede macun sıkıntı çıkarır mı? Birde kuzey köprüsünün sıcaklığını ölçme şansım var mı sensör bulunuyor mu o bölgede?

Şuanlık PUBG'de görüldü bu değerler kartın bakımını yapmadım kart yeni çünkü 1 ay kullanılmadı daha.

Anakartta aynı şekilde yeni daha bu kadar kısa sürede macun sıkıntı çıkarır mı? Birde kuzey köprüsünün sıcaklığını ölçme şansım var mı sensör bulunuyor mu o bölgede?

HWMONİTOR ile oyun içi yada yük deki değerlerin sadece Sıcaklık(Temperature) kısımlarının bağları acık şekilde resim atarsanız sevinirim.Hangi parçanın sıcaklık değeri yüksek görürüz.
değerlerin yani

376327

Kardeşim öncelikle şunu söyleyebilirim anakartın ısınıyor. SSD bu kadar sıcaklık göstermesi anakartın arkasında ise montajı başka yere yapmanızı tavsiye ederim o parçanın maximum 30 derece sabit kalması gerekir. Kasa içerisi hava akışınıda elden geçirmen lazım olabilir.

Kardeşim öncelikle şunu söyleyebilirim anakartın ısınıyor. SSD bu kadar sıcaklık göstermesi anakartın arkasında ise montajı başka yere yapmanızı tavsiye ederim o parçanın maximum 30 derece sabit kalması gerekir. Kasa içerisi hava akışınıda elden geçirmen lazım olabilir.
SSD fanların yanında montajlı anakart ile teması yok kasanın ön tarafında. O zaman mecbur kasanın üst tarafına fan takviyesi yapmam gerekiyor galiba.

Gigabyte Aorus RX 570 modelini kullanıyorum en fazla 75 dereceyi gördüm o da Metro Exodus oyununda. Kasanın havalandırması yetersiz ya da yanlış olabilir, kart toz tutmuş da olabilir bize daha fazla bilgi verebilir misin?
Bende de aynı ekran kartı var fakat Dmc5 de 77-76 dereceyi gördüm.Fanlar helikopter gibi dönünce,oyundan çıkıp undervolting yaptım.73 Dereceye indi ama fan seside azaldı.Sen undervolting yaptın mı?Yoksa hiç bir ayar yapmadan mı oyuna giriyorsun benim ekran kartımda mı sorun var acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı