Asus Strix RX480 Radeon Wattman Hatası

Müsaitsen bu gece dene yarın
Format atmayı denemediysen deneyebilirsin tabi emin olmak için.
Aynen bende onu diyorum bir dene aksam format atıp sadece AMD sitesindeki yazılımı kur. Asus yada MSI Gaming App gibi uygulamaları kurmadan bir dene 1 2 gün, devam ederse yolla. Yoksa benim gibi boşuna ekran kartsız kalma diye diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz bir kurulumdan veya formattan sonra hatadan kurtulacaksın. Yazılımsal ve çözülebilen bir sorun merak etmeyin. Kendim de karşılaşmıştım bu sorunla tam da format atacaktım o dönemde, formatı attığımdan sonra bir daha da karşılaşmadım.

Hocam yazılım kaynaklıysa değişim vermezler. Tam emin değilsen format at dene olmazsa yolla yoksa 2 3 hafta boşuna ekran kartsız kalma. Bende öyle oldu. Elle başlatınca düşmedi hiç.

Yerli ve yabancı forumların çoğunda format attıktan sonra da düzelmedi yazıyor ama dediğiniz gibi GPU Tweak yüklemeyeceğim ve öyle deneyeceğim.

Format atmayı denemediysen deneyebilirsin tabi emin olmak için.

Bir de öyle deneyeyim yazılımsal olursa hiç değilse sorun çıkmaz ve 1 ay boyunca kartsız kalmam.

Temiz bir kurulumdan veya formattan sonra hatadan kurtulacaksın. Yazılımsal ve çözülebilen bir sorun merak etmeyin. Kendim de karşılaşmıştım bu sorunla tam da format atacaktım o dönemde, formatı attığımdan sonra bir daha da karşılaşmadım.

Hocam daha sonra MSI Afterburner ve ya GPU Tweak gibi yardımcı program kurdunuz mu ?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim bu arada :)

Umarım işe yarar, iyi haberleri bekliyorum. (y)

Umarım hocam. Teşekkür ederim.

Format bitti ve direkt en güncel yazılımı yükledim. GPU Tweak vb. uygulamaları yüklemedim 1.30 saattir oyun oynuyorum. Bir sıkıntı yok şimdilik. LoL oyununda zaten çok fazla sıkıntı yapmıyordu ama ETS2'de sıkıntı çıkıyordu. Bir gelişme olursa yazarım. Umarım tüm sıkıntılar giderilmiştir. :)

Bugün LoL oynuyordum ve PC kendini resetledi. Fakat radeon wattman hatası felan demedi. Bir kaç gün daha deneceğim umarım bir sıkıntı çıkmaz. Benden önce kartı kullanan kişi de WIN 10 kur dedi ve hiçbir sıkıntı kalmaz dedi. Kendisinde kesinlikle öyle bir sıkıntı vermediğini söyledi. Ne alaka bilemiyorum ama en sonunda OEM Key alıp WIN 10 kurmayı da deneyeceğim tabi hata verirse eğer.Bir gelişme olursa tekrar yazarım. Teşekkürler.

Umarım hocam. Teşekkür ederim.

Format bitti ve direkt en güncel yazılımı yükledim. GPU Tweak vb. uygulamaları yüklemedim 1.30 saattir oyun oynuyorum. Bir sıkıntı yok şimdilik. LoL oyununda zaten çok fazla sıkıntı yapmıyordu ama ETS2'de sıkıntı çıkıyordu. Bir gelişme olursa yazarım. Umarım tüm sıkıntılar giderilmiştir. :)

Bugün LoL oynuyordum ve PC kendini resetledi. Fakat radeon wattman hatası felan demedi. Bir kaç gün daha deneceğim umarım bir sıkıntı çıkmaz. Benden önce kartı kullanan kişi de WIN 10 kur dedi ve hiçbir sıkıntı kalmaz dedi. Kendisinde kesinlikle öyle bir sıkıntı vermediğini söyledi. Ne alaka bilemiyorum ama en sonunda OEM Key alıp WIN 10 kurmayı da deneyeceğim tabi hata verirse eğer.Bir gelişme olursa tekrar yazarım. Teşekkürler.
hocam naptınız sorun düzeldi mi yoksa kartımı değiştiniz yeni asus rx580 aldım aynı hatayı alıyorum son çare sizin gibi format atıcam olmazsa iade istiycem lütfen cevap verin şimdiden teşekkürler

hocam naptınız sorun düzeldi mi yoksa kartımı değiştiniz yeni asus rx580 aldım aynı hatayı alıyorum son çare sizin gibi format atıcam olmazsa iade istiycem lütfen cevap verin şimdiden teşekkürler

Hocam hala aynı sıkıntı var ama öncekine göre daha az rastlıyorum. Önceden ortalama günde 7-8 defa yaşarken format sonrası günde 1-2 ya oluyor ya olmuyor. Ama eminim ki yazılımsal bir sıkıntı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı