ASUS Teknik Servise Ulaşamıyorum

rightback

Hectopat
Merhabalar, herhangi bir problem yok iken 1 haftadır açılmayan, güç gelmeyen anakartımı (Z370A) servise garanti için göndermek istiyorum fakat teknik servisle alakalı hiçbir numara cevap vermiyor. İstanbul'da ikamet ediyorum. Ouno ismindeki teknik servis yardımcı olmaya çalıştı fakat o da parça tamiri, işlemi yapilamadıgı için kargoyu geri gondermiş. En başta parça tamiri yapilamadıgını soylemedi maalesef bosuna git gel yaşandı. Şimdi bu anakartın 6 ay garantisi mevcut, nasıl cozebiliriz arkadaşlar gerçekten can sıkıcı bir problem. Teşekkürler.

Dediğiniz gibi form doldurdum, gelmelerini bekliyorum an itibariyle. Teşekkür ederim yönlendirme için. Gelişmeleri buradan yazacağım.
Rica ederim bir form da ben oluşturdum şimdi form onaylandığında mail adresinize bilgi geliyor ve kargo takip numarası iletiliyor daha sonra mailde belirtilen ups kargo şubesini arayarak ne zaman adresinize geleceklerini sorabilirsiniz.

15 20 gün oldu ama hala tamirde. Gerekli parca gelince tamire devam edilecek yazıyor. Bu arada ups ile anlaşmalılar sanırım, upsden kimse gelmedi. 1 hafta bekledim, sonra goturup ben teslim ettim. Açıkçası bu kadar uzun sürmemeli ne olursa olsun. Hala bekliyorum, gelişmeleri yazarim.

@barisdalmizrak
@@Pirateinthesky
  • Tamire Başlama2020/05/22
  • Onarım DurumuYedek parça sağlandığında tamire kaldığı yerden devam edilecektir.

hala bu şekilde gorunmekte.
Bugun telefonla ulaşabildim, cok yogun olduklarını soylediler. 15 iş günü olmuş ürün ellerine geçeli, yasal süre ise 20 günmüş. Yani 5 iş günü sonra beni arayıp ya ücret iadesi yapacaklarmış, ya da tamir edilmiş ürünü göndereceklermiş yetişirse. Sürec hakkında yine bilgi verecegim.
+

20 iş günü doldu, zar zor telefonla ulaştım ve telefonda konustugum arkadas bir talepte bulununca, web üzerinden sorgulattigimda, iade işlemi başlatılmıştır şeklinde not duşmuslar duruma. Şimdi para iadesi istemiyorum cunku verdigim anakart 2000 lira civarinda, alindiginda 600 tl civarindaydı. Bakalım nasil sonuclanacak cok merak ediyorum. 1 aydır bu anakartı bekliyorum, olması gereken, muadil bir anakart yahut üst modeli ile takas etmeleri bana kalırsa. Bu yaklaşım, marka ile alakalı düşüncelerimi belirleyecektir normal olarak neticelendiginde.
++

bugun cumadan bu yana 2 gün geçti ve hala bir arayan soran yok. toplamda 33 gün geçmiş oldu. bu sorun cozmek degil bence. 33 gün altiustu bir anakart yahut bir pc donanımı için net bir cozum uretememenin bir cezai yaptırımı olmalı. En kısa sürede tüketici hakem heyetine başvurmayı dusunuyorum. Ayrıca gercekten musteri hizmetlerine ulaşamıyorsunuz, bir muhatap bulamıyorsunuz. asus elektrikli araba da verseler sanmıyorum ki artik asus ürünü alirim.

15 20 gün oldu ama hala tamirde. Gerekli parca gelince tamire devam edilecek yazıyor. Bu arada ups ile anlaşmalılar sanırım, upsden kimse gelmedi. 1 hafta bekledim, sonra goturup ben teslim ettim. Açıkçası bu kadar uzun sürmemeli ne olursa olsun. Hala bekliyorum, gelişmeleri yazarim.

@barisdalmizrak
@@Pirateinthesky
  • Tamire Başlama2020/05/22
  • Onarım DurumuYedek parça sağlandığında tamire kaldığı yerden devam edilecektir.

hala bu şekilde gorunmekte.
Bugun telefonla ulaşabildim, cok yogun olduklarını soylediler. 15 iş günü olmuş ürün ellerine geçeli, yasal süre ise 20 günmüş. Yani 5 iş günü sonra beni arayıp ya ücret iadesi yapacaklarmış, ya da tamir edilmiş ürünü göndereceklermiş yetişirse. Sürec hakkında yine bilgi verecegim.
+

20 iş günü doldu, zar zor telefonla ulaştım ve telefonda konustugum arkadas bir talepte bulununca, web üzerinden sorgulattigimda, iade işlemi başlatılmıştır şeklinde not duşmuslar duruma. Şimdi para iadesi istemiyorum cunku verdigim anakart 2000 lira civarinda, alindiginda 600 tl civarindaydı. Bakalım nasil sonuclanacak cok merak ediyorum. 1 aydır bu anakartı bekliyorum, olması gereken, muadil bir anakart yahut üst modeli ile takas etmeleri bana kalırsa. Bu yaklaşım, marka ile alakalı düşüncelerimi belirleyecektir normal olarak neticelendiginde.
++

bugun cumadan bu yana 2 gün geçti ve hala bir arayan soran yok. toplamda 33 gün geçmiş oldu. bu sorun cozmek degil bence. 33 gün altiustu bir anakart yahut bir pc donanımı için net bir cozum uretememenin bir cezai yaptırımı olmalı. En kısa sürede tüketici hakem heyetine başvurmayı dusunuyorum. Ayrıca gercekten musteri hizmetlerine ulaşamıyorsunuz, bir muhatap bulamıyorsunuz. asus elektrikli araba da verseler sanmıyorum ki artik asus ürünü alirim.
Hocam bende yeni gpu alacağım ama çok kararsızım msi ın sapphire in ve gigabaytın (gigabayte için rma adında bir paravan şirket kurmuşlar. İnternette biraz araştırın dediğimi anlarsınız zaten gigabayte teknik servisi ile servispointin numaraları aynı) servisi servispoint tam bir rezalet. Benim anakartımı daha da bozup geri vermişlerdi. Bir arkadaşın rx 570 ini çizip yamultup vermişler hatta şikayetvarda birisinin parçasını çalmaya çalıştığını sonrasında ise polis zoruyla aldığını gördüm. En güvenilir Asus servisi olarak görünüyordu ama Asus da okuduğum şikayetlere göre kötüymüş be yapsam bilemedim.

Açıkçası son olarak penta bilgisayarla kontakt kurmaya calisiyorum. Değişim raporum elime ulaştı çünkü. 48 saat içinde 4 kere mail attim ama bir donus olmadı. Musteri hizmetlerini aradigimda teknik_rma@ seklinde olan mail adresiyle iletişime geçin deyip fazla bir şey yapamıyor. Hayır rapor çıkmış, 35 gün geçmiş, bir an önce çözmek varken bu sistemsizliği anlayamıyorum. Netice itibarıyla hiçbir firma işini düzgün yapamıyor anladığım kadarıyla. Üstelik penta cok eski bir firma olarak gorunuyor su an arastirdigimda. Gayet kurumsal bir yapisi varmış gibi ama yaşadıgım tecrube ile uyumlu değil bu özellikleri.
An itibarıyla Z370-A anakart yerine Z390-A anakart teklif ettiler +10 dolar+KDV karsiliginda. Kabul ettim. Şu an ürün ne zaman bana gelecek, süreci tekrar yazacagım buraya. Dedikleri gibi olursa, uzun sürmüş olsa da maduriyeti ortadan kaldırmış olacaklar.
++
An itibarıyla Z370-A anakart yerine Z390-A anakart teklif ettiler +10 dolar+KDV karsiliginda. Kabul ettim. Şu an ürün ne zaman bana gelecek, süreci tekrar yazacagım buraya. Dedikleri gibi olursa, uzun sürmüş olsa da maduriyeti ortadan kaldırmış olacaklar.
+++++ Sonuç;

Dün elime geçti yeni anakart. Yaklaşık 40 gün sürdü yeni anakartın gelmesi. Geç oldu ama çözüldü sonuca bakıldığında. Bu işlemler son kullanıcıyı magdur etmemek adına 1 haftada cozulecek işlemlerdi. Neyse teşekkür edelim ilgililere mümkün olan buydu demek ki.

Bunun dışında bir şansızlık yaşadım. Biraz acele ettim ve işlemciyi ters takıp epey bir yamulttum köşelerini. V8 GTS sogutucu o kadar zor ki çıkarıp takmasi nedeni buydu sanırım. Pinlerde yamulma goremedim ama şaşırtıcı şekilde. Neyse PC aciliyor şimdilik sorun yok gibi ama kaş yapalım derken göz çıkarmış olabilirim. Windows 10 kuruluydu halihazırda ama işletim sistemine ulaşamadım, açılmıyor nedense. Yeniden işletim sistemi kurmak gerekecek sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı