ASUS teknik servisin cihazımı kullanılmaz hale getirmesi

Erenozer06

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
ASUS ROG GL533VE model bir laptop kullanıyorum, cihaz garantisi bittikten tam 2 ay sonra hiçbir sıvı teması vb. hasar almamasına rağmen klavyesi çalışmadı. Garanti süresi içerisinde ise 1 kere SSD bozulması sebebiyle işlem gördü.
Cihazı 08/07/2021 tarihinde ASUS'un kendi teknik sevisine yolladım 3900 liraya aldığım cihazın tamir ücreti olarak 9533 TL ücret çıkardılar haliyle Red ettim. Bugün cihaz elime ulaştı ancak kullanılacak durumda değil sürekli mavi ekran hatası veriyor hata kodları ise PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ve Video Tdr Error büyük ihtimalle cihazı açtıklarında ekran kartı bellek yuvalarına zarar verdiler. Sizce ne yapmalıyım?

Ürünün servise verilmeden önce videosunu çekip kayıt altına almadıysanız bir şey kanıtlamanız çok zor diye biliyorum. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır. Takipteyim.

Çok kötü olmuş umarım hakkinizi alirsiniz. Asus'a mail atmayi deneyin durumu anlatip. Ayrica servise göndermede önce fotograflarini detaylica cektiniz mi urunun? İşinize yarayabilir. Şuanki ve servise gitmeden onceki halini mail olarak atip iletisime gecin son çare tuketici haklari.

Derdinizi İngilizce olarak ASUS globale yollayın. Hiç yerel servisle uğraşmayın. Çözerse onlar çözer yoksa geçmiş olsun.

Aynı klavye sorunu bende de olmuştu. Garanti içinde olduğu için ücretsiz tamir edip gönderdiler galiba da garanti içinde olamsa bile klavye için 9500 lira nedir? O fiyata gamebook alıyorsun zaten.

Ürünün servise verilmeden önce videosunu çekip kayıt altına almadıysanız bir şey kanıtlamanız çok zor diye biliyorum. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır. Takipteyim.
Videosunu çekmedim ancak kendi servis raporlarında sadece kasada kullanım çizikleri ve klavye çalışmıyor yazmışlar. Kendileride bu sorunu yazmamışlar buradan şikayet ederim diye düşünüyorum.
Derdinizi İngilizce olarak ASUS globale yollayın. Hiç yerel servisle uğraşmayın. Çözerse onlar çözer yoksa geçmiş olsun.
Sabahtan beri arıyorum numarayı tanıyolar sanırım açmıyorlar. Cihazı vermeden önce rahatça ulaşılıyodu

Videosunu çekmedim ancak kendi servis raporlarında sadece kasada kullanım çizikleri ve klavye çalışmıyor yazmışlar. Kendileride bu sorunu yazmamışlar buradan şikayet ederim diye düşünüyorum.

Sabahtan beri arıyorum numarayı tanıyorlar sanırım açmıyorlar. Cihazı vermeden önce rahatça ulaşılıyordu

Başıma benzer olaylar geldi, başka bir marka ve ürün için burada garantiye ürünü götürdüm kullanıcı hatası deyip para istediler genel merkezlerine mail attım, 2 gün sonra teknik servisten arayıp bir yanlış anlaşılma oldu deyip sıfır ürün verdiler. Yerel servisler o yüzden işini pek doğru düzgün yapmıyor baktın işi yokuşa sürüyorlar direk globale ulaşmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı