ASUS teknik servisine göre SSD önerisi

kingovski

Femtopat
Daha fazla  
ASUS teknik servisine ne tür SSD kullanabileceğim konusunda danıştım ve bana 5400/7200 RMP hard disk almamı önerdi bu HDD değil mi?
Ben neye göre SSD alacağım şimdi?

logo.png

Merhaba Murat bey,

Talebiniz için teşekkür ederiz. Cihazınızın 2.5" SATA slotu olduğunu görüntülemekteyim.
Aşağıdaki özelliklere uygun 2.5" SATA almanız daha doğru olacaktır.

- 250GB 5400.
- 500GB 5400/7200.
- 640GB 5400.
- 320GB 7200/5400.

ASUS'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
İyi günler.

Saygılarımızla,
Eda_k.
ASUS müşteri hizmetleri,
ASUS Teknik Destek | myasus Android & iOS
ASUS'a bir e-posta göndererek, mesajınızın içerisinde yer alan e-posta adresi ve diğer tüm bilgilerin, soru ve taleplerinize yanıt verilebilmesi amacıyla ASUS tarafından saklanabileceğini ve ASUS Kullanıcı Koşulları'nı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Temsilcimizin verdiği yanıt size yardımcı oldu mu?
Temsilcimizin verdiği yanıt çözüm sağlamadı, çünkü;
1. Cevap açık ve net değildi.
2. Önerilen çözümün sorunumla ilgili olmadığını düşünüyorum.
3. Verilen bilgi yanlıştı.
4. Ürünümün tamir görmesi gerektiğini düşünüyorum.
5. Diğer

from:Murat özgür.
sent:2020-12-25 01:38:51.0.
subject:notebook K52F.
Apply date: 2020/12/25 00:38:51.109 (utc time)

[İletişim Bilgileri]
Adınız: Murat özgür.
E-posta adresi: [email protected]
En yakın yetkili servis: Turkey.
Telefon numarası: 0.

[Ürün Bilgileri]
Ürün türü: Notebook.
Ürün modeli: K52F.
Ürün s/n: B8N0BC026715313.
İşletim sistemi / donanım yazılımı ya da BIOS sürümü: Windows 7 Home Basic 64 Bit.

[Sorunun Tarifi]
Konu: SSD.
ASUS K52F-EX859R dizüstü bilgisayar kullanıyorum.

SSD almak istiyorum. Farklı türlerde SSD'ler olduğunu gördüm.

Şu ürünü satın alsam bunu bilgisayara takabileceğim yuva var mı benim dizüstü bilgisayarımda? Eğer bunu takabilecek yuva yoksa ne tür bir şey satın almalıyım?

===================================================================================================================================
This email and any attachments to it contain confidential information and are intended solely for the use of the individual to whom it is addressed. If you are not the intended recipient or receive it accidentally, please immediately notify the sender by e-mail and delete the message and any attachments from your Computer System, and destroy all hard copies. If any, please be advised that any unauthorized disclosure, copying, distribution or any Action taken or omitted in reliance on this, is illegal and prohibited. Furthermore, any views or opinions expressed are solely those of the author and do not represent those of ASUSTeK. Thank you for your cooperation.
===================================================================================================================================

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
2.5" SATA SSD alabilirsiniz. Ancak cihaz SATA III desteklemiyor, vaat edilen hızları alamayacaksınız.
İlgilenen kişi direkt ürünün sitesinden burayı kopyalayıp atmış;
1608886518786.png

Sistemin içinde gelen disklerden önermişler. Herhangi bir SATA SSD alabilirsiniz. Hepsi sisteminizle uyum sağlayacaktır. (James Donkey gibi bazı markalar uyum sorunu çıkarabiliyor.)

Sistemin içinde gelen disklerden önermişler. Herhangi bir SATA SSD alabilirsiniz. Hepsi sisteminizle uyum sağlayacaktır. (James Donkey gibi bazı markalar uyum sorunu çıkarabiliyor.)
En son az önce sisteminiz SSD desteklemez HDD alın şeklinde yanıt yazmış kadın. Zaten HDD var bende oysaki.

Sistemin içinde gelen disk de bu değil zaten.

2.5" SATA SSD alabilirsiniz. Ancak cihaz SATA III desteklemiyor, vaat edilen hızları alamayacaksınız.
İlgilenen kişi direkt ürünün sitesinden burayı kopyalayıp atmış;
Eki Görüntüle 799775
O kendi sitesindeki o bölüme bende baktım. Onu da yanlış yazmışlar benim HDD girişim IDE.

Normal kaliteli bir marka SSD alın. Teknik servis ne bilir. Bütçenize göre öneri yapalım.

Ayrıca bilgisayarınızda M2 slotu yok. Normal SATA SSD alacaksınız.

youtube'da izlediğim bir videoda anakartınıza bakın CPU-Z'den diyordu. Anakartıma baktım intel hm55 chipset bulunuyor bende bunu google'da arattığımda bu chipsetin M.2 NVMe desteklediği yazılı o yüzden kafam karıştı. CPU-Z raporunda da 12 yerde PCI express geçiyor.

PCI express üzerinden bağlayabileceğim hiçbir ürün uyum sağlamaz mı sistemime 2,5" sata alırsam HDD'yi çıkarmam harici harddisk kutusu almam lazım, IDE girişine bağlamak için de dönüştürücü adaptör almam lazım ve bazı kişiler adaptörle birlikte takmak istediklerinde harddisk bölgesine sığmıyordu izlediğim bazı videolarda takamama olasılığım da var.

M.2 NVMe hızını desteklemese de çalıştırabilecek port varsa ondan satın almak istiyorum, pek fazla fiyat farkı da yok harici box ve dönüştürücü adaptör almaya gerek duymamak da cazip kılıyor hem de HDD sürekli takılı olacağı için avantajlı bir durum.
Normal kaliteli bir marka SSD alın. Teknik servis ne bilir. Bütçenize göre öneri yapalım.

Ayrıca bilgisayarınızda M2 slotu yok. Normal SATA SSD alacaksınız.
M.2 NVMe SSD NGFF To PCIE 3.0 X16 Adaptör 4390p M Key Kart Çevirici Dönüştürücü Kasa içi Disk Hdd Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

M.2 NVMe SSD NGFF To PCIE 3.0 X1 Adaptör 4391a M Key 960 Evo Kart Çevirici Dönüştürücü Kasa içi Disk Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

bu tür dönüştürücüler ile nvme özellikli bir SSD kullanamaz mıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı