ASUS telefon alınır mı?

BoLoNoRa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar okulun bitmesiyle yeni bir telefon almayı planlıyorum. Fakat Asus'un bilgisayardan kırpma bir biçimde telefona atıldığını söylüyorlar. Aklımda Asus Zenfone 3 modelini almak var çünkü ben genel olarak oyun oynayacağım için Zenfone 3'ün fiyatına göre özellikleri bence gayet iyi. Eğer siz de Asus alınmaz diyorsanız (Zenfone 3 alıp denemiş kişiler var ise ya da çok araştırmışlar yazsın lütfen) hangi telefonu alabilirim 1700 TL civarına.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon konusunda kötü bir firma değil, en üst klasmana oynayan bir firma değil şu anda tam olarak, yalnız iyi modelleri vardır. Oyun performansı istiyorsan distribütör garantili olarak Sony X ve X Compact donanım ve performans olarak fiyat aralığındaki en güçlü ve performanslı cihazlardan. Paralel ithalat garantili istersen ise o zaman Mi5 modelleri ve C9 PRO alabilirsin. Bunlardan donanım ve performans olarak çok güçlü modeller. Zenfone 3 modelinin sahip olduğu donanım gücü orta sınıf bir güce sahip.

Çok fazla ithalatçı garanti taraftarı değilim genel olarak Türkiye garantili olsa şahsen daha iyi hissederim. Fakat Sony'nin dış görünüşünü çok beğenemiyorum düz kutu gibi şahsen. Zenfone 3ün tasarımı ve özellikleri iyi gözüküyor almayı planlıyorum fakat tek sıkıntı zenfone 2 kullanıcılarının çok şikayet etmeleri benzeri sorunların zenfone 3de de çıkabilir. Sonuçta her yıl telefon değiştiremem en azından alacağım telefonun 3 yıl idare etmesi gerekiyor. Eğer çok fazla sıkıntısı yoksa %90 ihtimalle zenfone 3ü alabilirim.

Fazla bir sıkıntısı yok, Sony dediğim modeller performans, donanım ve kamera olarak çok iyi de olsalar tasarım konularında iyi olmayan modeller. Sony X batarya olarakta iyi değil, X Compact bataryada da gayet iyi telefon. Performans olarak Türkiye garantili modeller arasında donanım, kamera, performans olarak bu cihaz kadar o bütçede daha iyi telefon yok. Ucuz bir model istersen ise Zenfone 3 modelinden daha performanslı bir telefon olan J7 2016 önerebilirim, oyunlarda Zenfone 3 modelini tokatlar.

Nasıl tokatlar anlamadım. Şahsen bilgisayar gibi düşünüyorum ben telefonu. ZenFone 3 8 çekirdek 2.0 GHz.
4GB RAM'i var. J7 2016'da 8 çekirdek 1.6GHz 2 GB RAM'i var. Nasıl tokatlayacağını pek anlamadım ama servis konusunda sıkıntı çekmeyeceğini umut ederek ZenFone 3 alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@BoLoNoRa Nasıl tokatlar hemen bahsedeyim, iki telefonun arasında ekran çözünürlük farkı var, bu yüzden J7 2016 daha performanslı bir modeldir, bataryası da daha iyidir. Kamera konusunda ise Zenfone 3 daha iyi. 720P ekrana sahip olduğu yüzünden J7 2016 daha performanslıdır, Exynos 7870, SD 625 modelinden biraz daha performanslı bir işlemci. GPU olarak ise Adreno 506, Mali T830 MP2 modeline göre biraz daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı